Angle down Atgal

Aplinkosaugininkai, mokslininkai kritikuoja sprendimą plėsti žvejybą Žuvinto rezervate

Vyriausybei Aplinkos ministerijos siūlymu išplėtus poledinės žvejybos galimybes Žuvinto biosferos rezervate, gamtosaugininkai ir mokslininkai nuogąstauja dėl neigiamų pasekmių ekosistemoms, informuoja LRT televizija.

Rezervato direktorius Arūnas Pranaitis sako, kad pastaruosius penkerius metus žuvų išteklių tyrimai Žuvinto ežere nebuvo atlikti, o vyriausybės sprendimas turėtų būti pagrįstas moksliškai. Direktoriaus teigimu, žiemą ežere gaudyti lydekas galės iki tūkstančio gyventojų, o tai pakenks paukščiams, augmenijai.

Pasak televizijos, poledinei žūklei rezervate nepritaria Nacionalinė UNESCO komisija, visuomenininkai, sakydami, kad dėl palengvinimų padažnės ir žmonių lankymasis, o selektyvi plėšriųjų žuvų žvejyba suardys nusistovėjusią gamtinę pusiausvyrą.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad galimybės žvejoti vietos gyventojams galiojo ir anksčiau, Vyriausybė leidimą perkėlė tik dar keletui kaimų.

Praėjusią savaitę Vyriausybės patvirtintuose naujuose Žuvinto biosfero rezervato nuostatuose, anot Aplinkos ministerijos, suteikta daugiau teisių rezervato teritorijoje uogauti, grybauti ir žvejoti. Sprendimu leista žvejoti nebe penkių, o keturiolikos aplinkinių kaimų gyventojams.

Ministerija tikisi, kad dėl naujųjų rezervato nuostatų, sukonkretintų apsaugos tikslų ir būdų padidės čia saugomų vertybių apsaugos efektyvumas ir pagerės vietos gyventojų požiūris į šią saugomą teritoriją.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite