Angle down Atgal

Šv. Valentino diena pasaulio šalyse

Senovės Romoje pavasaris prasidėdavo vasario mėnesį. Romoje buvo mėgstamos šventės, kuriose galima buvo pasidžiaugti gyvenimu, meile, pasilinksminti. Pavasario šventė buvo vadinama Luperkalijomis. Šeimos nepageidavo vaikinų ir merginų bendravimo. Tik per Luperkalijas jiems buvo leista pabendrauti, susipažinti. Išsirinkti likimo skirtąją ar skirtąjį.

Valentino diena tokia, kokią švenčiame dabar atėjo iš III amžiaus, iš Romos imperatoriaus Klaudijaus laikų. Imperatorius manė, kad vedęs karys praranda drąsą, narsą, tampa atsargus. Todėl jis uždraudė kariams tuoktis. Už santuoką grėsė mirties bausmė. Vyskupas Valentinas neklausė imperatoriaus, klausydavo porų išpažinčių ir tuokdavo. Žinoma jis stengėsi parodyti įsimylėjėliams, kad krikščionybė yra jų kelias į laimę. Tiksliai nežinoma, kokiu laiku, bet manoma, kad tai buvo vasario keturioliktoji, kai Valentinui buvo nukirsta galva. Jis buvo paskelbtas šventuoju.

Kiekviena tauta įneša savo papročių į Valentino dienos šventę. Tą dieną įsimylėjėliai rašo vieni kitiems laiškus, dovanoja širdelės formos saldumynus, papuošalus. Anglijoje buvo tikima, kad pirmas Valentino dienos ryte sutiktas vaikinas taps merginos draugu Valentinu ar net sužadėtiniu. Todėl merginos labai stengėsi nepamatyti to, kuris nepageidaujamas, net vaikščiojo užsimerkusios.

Italai savo mylimosioms dovanoja dovanas - dažniausiai saldumynus. Net Valentino diena pavadinta saldžiąja. Dabar madinga širdelės pavidalo dėžutė su gėlėmis ir saldumynais tikrai pradžiugintų italę ir ne tik italę.

Lenkai vasario keturioliktąją melsdamiesi Poznanės katedroje prieš Švento Valentino ikoną, prašo sėkmės meilėje.

Vokiečiai Šv. Valentiną laiko psichiatrijos ligonių globėju. Ligoninės puošiamos raudonais kaspinais, koplyčiose laikomos specialios mišios. Ne be reikalo sakoma, kad įsimylėjėliai pameta galvas.

Japonijoje vyksta geriausio prisipažinimo meilėje konkursas. Ant pakylos lipa merginos ir vaikinai ir paeiliui išrėkia prisipažinimą. Apdovanojamas tas ar ta, kurie šaukė garsiausiai.

Lietuvoje Valentino diena švęsti pradėta neseniai. Mat, oficialiai nebuvo galima švęsti su šventuoju susijusios dienos. O meilė- buvo manoma, kad yra žmogaus silpnybė. Visos mintys, visi jausmai turėjo būti skirti darbinei veiklai...

Sakoma, jog nustatyta, kad meilė tęsiasi keturis metus. Tačiau ją galima atgaivinti ar dėmesiu mylimajam neleisti užgesti. Nieko nėra gražiau, kai meilė išsaugoma iki gilios senatvės ir ji ramiai užgęsta tik tada, kai mirtis išskiria mylimuosius.

Sakoma, kad tai Lietuvai nebūdinga šventė, kad Vasario keturioliktoji ir Vasario šešioliktoji, būdamos arti viena kitos, viena kitą stelbia. Tačiau išmintigi žmonės sugeba suderinti ir meilę tėvynei ir meilę tam ar taii, dėl kurio tėvynė atrodo mielesnė ir gražesnė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite