Angle down Atgal

Apie rajono aktualijas – iš tribūnos

Antradienį vykusiame tarybos posėdyje beveik visi sprendimo projektai buvo priimti vienbalsiai. Net keista buvo, kad priešpaskutinis šios kadencijos tarybos posėdis eina taip sklandžiai ir be trikdžių. Vis dėlto posėdžio pabaigoje meras Algis Kašėta informavo, kad šį kartą norinčių pasisakyti yra rekordinis skaičius. Keturi tarybos nariai savo nuomonę apie rajone ir savivaldybėje vykstančius įvykius išsakė tribūnoje.

Sveikatos įstaigos

Pirmasis iš tribūnos į merą Algį Kašėtą ir tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininką Valdą Kukulskį kreipėsi Vidas Mikalauskas. Jis kalbėjo apie situaciją rajono sveikatos įstaigose. Vadovaujantis Varėnos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, V. Mikalauskas prašė pateikti paaiškinimus ir atsakingų darbuotojų įvertinimus pagal žemiau išvardintus faktus: „Kaimyninės savivaldybės nelaukdamos Sveikatos ministerijos reformų, ieško galimybių išlaikyti savo pavaldume esančias sveikatos įstaigas. Lazdijų savivaldybė kartu su savo gydymo įstaiga priėmė sprendimą steigti regioninį vaikų ligų konsultacinį centrą, kuriame Pietų Lietuvos vaikus konsultuos prof. Rimantas Kėvalas. Noriu paklausti, ką daro ir kokią strategiją turi Varėnos ligoninė, esamų skyrių išlaikymo ir stiprinimo klausimais? Ar minėto regioninio vaikų ligų konsultacinio centro steigimas yra aptartas Regiono taryboje?“. Anot tarybos nario, didelį nerimą ir susirūpinimą kelia situacija Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre, kur dėl blogo mikroklimato įstaigoje vyrauja įtampa, darbuotojai susiduria su nežinomybe ir kasdieniniu stresu. Varėnos PSPC vadovo sprendimai ir vadybos metodai netelkia kolektyvo darbui. „Kaip pavyzdį galima pateikti Merkinės atvejį, kai į Merkinės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę buvo pasiųsta 3 (trijų) administracijos atstovų brigada nustatyti girtumą ligoninės darbuotojai. Viduryje darbo dienos blaivi medikė buvo priversta pūsti į alkotesterį. Nors alkotesteris rodė „nulius“, „tikrintojai“ primygtinai reikalavo procedūrą pakartoti. Tačiau pakartotinas tyrimas alkotesteriu tik dar kartą įrodė, jog darbuotoja visiškai blaivi, ekrane švietė trys nuliai“, – informavo tarybos narys.

V. Mikalauskas klausė, ar tai nėra įžūlus psichologinis spaudimas medikams, įžeidžiantis jų orumą, žeminantis kolegų ir pacientų akyse? Ar tokie metodai tampa norma ir toleruotini? Trečiasis klausimas – kodėl Varėnos ligoninę palieka pacientų pasitikėjimą pelnę ir jų vertinami gydytojai? Tarybos nario nuomone, tai kelia abejonių dėl vadovybės veiksmų, vadybos metodų ir siekiamų tikslų. „Ligoninės administracija, nelaukdama Sveikatos ministro p. A.Verygos reformų, ėmė „mėtytis“ puikiais specialistais: gydymo įstaigą palikę gydytojai priversti ieškotis darbo Vilniuje ir kituose didesniuose miestuose. Pateikiu pavyzdžius: gydytoja Jūratė Guogienė, neatlaikiusi spaudimo kartu su visa šeima išsikėlė į Vilnių; jauna kardiologė Jovita Samauskienė taip pat pasitraukė iš Varėnos ligoninės; rajono gydymo įstaigas paliko ir gydytoja ginekologė Danutė Miliūnienė. Viešoje erdvėje pasirodė informacija, kad Varėnos ligoninės direktorius vienai iš gydytojų pasiūlė: „Jeigu netenkina sąlygos Varėnoje, tai gali važiuoti į Airiją“, – kalbėjo V. Mikalauskas. Tarybos narys neabejoja, kad Varėnos gydymo įstaigų vadovų vedama politika kelia nemažą grėsmę sveikatos priežiūros sistemai Varėnos rajone. Tokie veiksmai ir sprendimai gali skaudžiai atsiliepti Varėnos žmonių sveikatos priežiūros sistemai. Pasak pranešėjo, sistema ne stiprinama, o griaunama savo rankomis iš vidaus. „Kodėl nesistengiama išlaikyti ligoninės gydytojų? Stebina tai, kad Varėnos gydymo įstaigos vadovui nereikalingi specialistai kardiologai. Priežastis buvo įvardinta ligoninės direktoriaus, kad „uždarius Valkininkų kardiologinį reabilitacijos centrą, ir taip nebus kur jų dėti“. Todėl noriu paklausti, ar informacija apie Valkininkų kardiologinio reabilitacijos centro planuojamą uždarymą yra žinoma rajono vadovams? Jeigu tai tiesa, nuo kada šis žalingas sprendimas bus pradėtas įgyvendinti?“, – teiravosi V. Mikalauskas.

Tarybos narys kreipėsi merą, prašydamas atsakyti raštu į užduotus klausimus: Dėl Varėnos ligoninės perspektyvos ir strategijos. Dėl kokių priežasčių buvo nesudarytos sąlygos dirbti Varėnoje išvardintoms medikėms? Kaip galima paaiškinti bei traktuoti Merkinės slaugos ligoninėje įvykusį incidentą dėl girtumo nustatymo? Ar informacija apie ketinimą uždaryti Valkininkų kardiologijos reabilitacijos centrą yra pagrįsta? Meras atsakė, kad jam nėra žinomi planai uždaryti Valkininkų kardiologijos reabilitacijos centrą: „Dėl gandų, kuriais tarybos narys pasidalijo, kas ką sakė. Čia gal tik pačių medikų bendruomenės atstovai galės tai pakomentuoti, nes meras gandų nekomentuoja“. A. Kašėta priminė visiems, kad kai jie pradėjo vadovauti rajonui, Varėnos ligoninė turėjo milžiniškas skolas, o dabar skolos sumažintos daugiau nei per pusę. Su Varėnos ligoninės vadovu ir sėkmingais tarybos narių sprendimais, ligoninę pavyko ištraukti iš didelių skolų. Anot mero, buvo priimti tokie projektai, kurie neleido ligoninei bankrutuoti.

Kur dingo investicija?

Apie investicijų situaciją Naujuosiuose Valkininkuose Socialdemokratų frakcijos vardu kalbėjo šios frakcijos pirmininkas Algis Miškinis. Anot jo, 2019 m. sausio 10 d. Varėnos rajono savivaldybės internetinėje svetainėje pasirodė straipsnis pavadinimu „Į Naujuosius Valkininkus atėjo investuotojas, kuris sukurs per 100 darbo vietų“. „Be Varėnos rajono savivaldybės vadovų nuotraukų ir pasigyrimų apie didelius darbus dėl Naujųjų Valkininkų žmonių gerovės, jame taip pat buvo teigiama, kad Varėnos rajono savivaldybė viešo konkurso būdu keturiasdešimčiai metų išnuomojo buvusios vaikų sanatorijos „Pušelė“ patalpas privačiam investuotojui, kuris sukurs 20 darbo vietų šiais metais, o per ateinančius dvejus metus – dar virš 100“, – kalbėjo A. Miškinis. Anot pranešėjo, ši žinia pradžiugino ne tik Naujųjų Valkininkų apylinkių gyventojus, bet ir opozicijos atstovus: „Po to, kai valdantiesiems nepavyko išsaugoti Naujuosiuose Valkininkuose veikusių ir vietos gyventojams darbo vietas garantavusių įstaigų, sprendimas išnuomoti šias patalpas Naujųjų Valkininkų bendruomenei buvo būtinas ir tam mes nuoširdžiai pritarėme. Tačiau po kelių dienų pasirodė kitas straipsnis, kuriame trumpai teigiama, jog Kauno apygardos teismo nutartimi sustabdytas sutarties su konkurso laimėtoju vykdymas, kol bus išnagrinėta civilinė byla. O tai reiškia, kad Naujųjų Valkininkų apylinkių gyventojams ilgai lauktų ir pažadėtų darbo vietų teks laukti neribotą laiką, o aplinkybės, dėl kurių teismas priėmė tokį sprendimą, nepaviešintos“. Kadangi Varėnos rajono savivaldybės administracija plačiau nepakomentavo visų detalių, dėl ko buvo sustabdytas buvusių vaikų sanatorijos „Pušelė“ patalpų nuomos sutarties vykdymas, Socialdemokratų frakcija prašė pateikti tarybai ir visuomenei atsakymą į klausimą dėl kokių priežasčių teismui buvo apskųstas nuomos konkurso sprendimas dėl laimėtojo nustatymo?

Plačiau apie tai – artimiausiuose „Giružio“ numeriuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite