Angle down Atgal

Beveik pusė naujų COVID-19 atvejų – Vilniaus apskrityje, didėja židinys Raseinių policijoje

Beveik pusė iš 51 naujo per pastarąją parą registruoto atvejo išaiškinti Vilniaus apskrityje, plečiasi židinys, susijęs su Raseinių policija, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Jo duomenimis, sekmadienį 24 nauji susirgimai koronavirusine infekcija nustatyti Vilniaus apskrityje, Kauno apskrityje – devyni, Šiaulių – septyni, Panevėžio – penki, Telšių – trys, Klaipėdos – du, Tauragės ir Alytaus apskrityse – po vieną.

Išaiškinti trys įvežtiniai atvejai: du – Vilniaus apskrityje asmenims, grįžusiems iš Ispanijos ir Latvijos, vienas – iš Suomijos grįžusiam kauniečiui.

Keturių asmenų Vilniuje ir po vieną Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose užsikrėtimo aplinkybės kol kas neaiškios. Šie asmenys tyrėsi pajutę simptomus arba profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Anot NVSC pranešimo, padaugėjo užsikrėtimų, siejamų su protrūkiu Raseinių policijos komisariate. COVID-19 diagnozuotas dviem Raseinių policijos komisariato darbuotojams ir trims jų artimiesiems. Šiame protrūkyje iš viso jau nustatyta 13 atvejų.

Koronavirusu užsikrėtė bendrovės „Klaipėdos energija" darbuotojas, su šia įmone jau siejami devyni atvejai.

Du nauji susirgimai, patvirtinti Šiaulių apskrityje, susiję su siuvimo įmone. Susirgo vienas darbuotojas ir vieno iš jų šeimos narys. Šiame židinyje – jau 39 ligos atvejai.

Taip pat užsikrėtė vienas prekybos centro Šiauliuose darbuotojas. Iš viso čia koronavirusas diagnozuotas dviem darbuotojams ir keturiems jų artimiesiems.

Telšių apskrityje dar padaugėjo susirgusiųjų po Klaipėdos regiono darbuotojų išvykos laivu – nustatyti du antriniai atvejai. Per išvyką jau susirgo 11 žmonių.

Trys nauji atvejai Vilniaus ir Alytaus apskrityse siejami su židiniu Vilniaus VGTU bendrabutyje.

Taip pat Vilniaus apskrityje nustatyti du atvejai, susiję su šeimos švente vienoje iš kavinių.

NVSC duomenimis, koronavirusinė infekcija palietė šešias mokyklas.

Vilniaus Gabijos progimnazijos nustatyti šeši atvejai vienos klasės mokiniams, apie tai NVSC jau buvo pranešęs sekmadienį. Vaikai buvo izoliacijoje nuo tada, kai pirmasis atvejis patvirtintas jų klasės draugui. Iš viso šioje mokykloje užsikrėtę yra aštuoni asmenys.

Po vieną mokinį šeimoje užsikrėtė Mažeikių rajono M. Račkausko gimnazijoje ir Šiaulių apskrities Romuvos progimnazijoje.

„Per parą patvirtinti atvejai ugdymo įstaigose dažniausiai siejami su anksčiau patvirtintais atvejais ne mokymosi aplinkoje. Atvejai patvirtinti Klaipėdos miesto progimnazijos darbuotojui, Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos darbuotojui. Šiaulių apskrityje antrinis atvejis, susijęs su siuvimo įmone, tačiau asmuo dirba V. ir S. Zubovų mokykloje“, – tvirtinama NVSC pranešime.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite