Angle down Atgal

Apie gyvenimą pasakojo eilėmis…

Penktadienis, 13-oji diena, niekada neišgąsdins tų, kurie ateina į nuoširdų susitikimą su eilėmis, pasakojančiomis apie gyvenimą. Šią dieną Veiveriuose salė vos sutalpino didelį būrį žmonių, norinčių dar kartą pasiklausyti šio krašto poetės Vilytės Stelmokienės eilėraščių.

Pabūti kartu su jos žodžiais, bėgančiais per džiaugsmą ir skausmą, tylą ir muziką, Vilytė sukvietė gimines, klasės draugus, kaimynus, bendradarbius, senus draugus ir naujus pažįstamus. Kaip pati prisipažino –labai myli gyvenimą ir žmones, todėl dalyvauja visuose susibūrimuose ir dalinasi savo eilėmis. Po pirmos knygelės „Aš myliu“ į sąsiuvinius sugulė daug eilėraščių, kuriuos ji norėtų išleisti naujoje knygelėje.
Gimusi po žvaigždėtu rugpjūčio dangumi, tėvelio vežime pakeliui į Veiverių ligoninę, Vilytė gavo dangaus dovaną ir savo meilę eilėmis dalina mamai, tėtei, vaikams, anūkams, draugams, gimtinei. Vakaronėje „Pati tyriausia – sielos kalba“ poetė susirinkusiems padovanojo gausybę eilėraščių, skirtų ją supančiam pasauliui, savam kraštui, atskleidžiančių jos išgyvenimus.
Renginyje poetės eiles skaitė O. Venckūnienė, D. Kvietkauskienė, N. Spūdienė, A. Sventickienė. Poetei taip patiko klausytis savo eilėraščių, kad ji prisipažino nustebusi, kokių gražių eilių yra parašiusi. Šių eilių įkvėpta muzikos vadovė A.Bareišienė yra parašiusi joms muziką, ir dainomis virtę eilėraščiai dažnai skamba ansamblio „Radasta“ programoje. Ansamblis ir šį kartą vakaronę papuošė dainomis. Beje, viena jų, įdainuota Aleksoto dainininkų, skambėjo ir „Duokim garo“ programoje.
Poetę šokiu sveikino J.Bareišienės suburti šokėjai, kurių pasirodymus Vilytė dažnai paįvairina savo eilėmis. Vakaronėje skambėjo S. Pučkaitės smuiko garsai bei Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro dainininkių R. Grėbliauskienės ir E. Sakavičiūtės atliekamos dainos. O mieliausiai poetės širdį virpino anūkės į rankas paimto akordeono skambesys.
Pasidžiaugti Veiverių krašto šviesuoliais atvyko Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė bei Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis, Tarybos narys C. Pacevičius. Seniūnijos, sveikatos priežiūros, kultūros įstaigų, ansamblių, neįgaliųjų būrelio, mokyklų, vaikų, sesutės, giminių, draugų, kaimynų sveikinimai jaukia skraiste apgaubė Vilytės pečius. Poetė, dovanojanti kitiems šilumą ir draugiškumą, jautėsi laiminga šiame būryje…
Vakaronės dalyviai bendravo prie puodelio arbatos, dar ilgai nesiskirstė ne tik dėl šniokščiančio lietaus, užtvėrusio kelią į namus. Jie nuoširdžiai troško dar pabūti kartu, pasigrožėti R.Celešienės rudeniškomis puokštėmis. Tikime, kad atsiras daugiau žmonių, galinčių paremti autorės naują knygelę. Linkime jai išsipildančių svajonių ir eilėmis užpildyti dar ne vieną pusbrolių padovanotą sąsiuvinį…
Daiva Venclovienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite