Angle down Atgal

Apdovanoti geriausiai Atliekų kultūros egzamine pasirodę Šiaulių regiono moksleiviai

Apdovanoti geriausiai atliekų tvarkymo kultūrą išmanantys Šiaulių regiono moksleiviai, kurie balandžio mėnesį savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą tikrinosi Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) organizuotame Atliekų kultūros egzamine.

Šiaulių regione atliekų kultūrą geriausiai išmano 3 moksleiviai

Trečius metus vykusiame egzamine iš viso dalyvavo virš 8 tūkstančių Lietuvos gyventojų, iš kurių – net 727 dalyviai iš Šiaulių regiono: 692 moksleiviai ir 35 pavieniai suaugę asmenys. Absoliučiai viską žinojo ir visu šimtu procentų teisingai į klausimus atsakė trys Šiaulių regiono moksleiviai: dešimtos klasės moksleivė Kamilė Daknytė iš Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos, ketvirtos klasės moksleivė Eglė Sparvelytė iš Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro ir devintos klasės moksleivis Ignas Bauža iš Šiaulių J. Janonio gimnazijos.

Apdovanojimus - padėkas geriausiems trims Šiaulių regiono dalyviams iš skirtingų amžiaus grupių įteiks ir projekto globėja – Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija. Jos padėkos bus įteiktos jau minėtoms Kamilei Daknytei bei Eglei Sparvelytei ir vos vieną klaidą egzamine padariusiai Brigitai Žiškytei iš Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos.

Menkai suklydo beveik 80 Šiaulių regiono dalyvių

Nors absoliučių atliekų kultūros žinovų šiais metais Šiaulių regione buvo tik trys, tačiau nemažas būrys mokinių padarė vos vieną, dvi arba tris klaidas. Menkai suklydo 79 Šiaulių regiono gyventojai, iš kurių didžioji dalis moksleivių ir 4 suaugę. Juos asmeniškai sveikino Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybės.

Prizus įteikė ir verslas

Taip pat prizus Šiaulių regiono dalyviams įsteigė ir kitos įstaigos: Šiaulių Fotografijos muziejus 16-kai geriausiųjų Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos 8-9 klasių moksleivių dovanojo edukaciją „Fotografo asistentas“, įmonė „Agro Sala“ trims Šiaulių Simono Daukanto bei J. Janonio gimnazijos moksleiviams įteikė stiklines gertuves, Joniškio autoservisas „Autobitės“ sveikino Pakruojo r. Pašvitinio pagrindinės mokyklos 1A klasės moksleivius, kuriems įteikė pakvietimus į edukaciją Kamanų gamtiniame rezervate Akmenės rajone, o antrinių žaliavų tvarkymo įmonė „Virginijus ir ko“ Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro 4 klasės moksleiviams dovanojo „Žirgo ranča“ edukacinę veiklą su žirgais.

Aktyviausios mokyklos

Iš Atliekų kultūros egzamine šiais metais dalyvavusių 43 Šiaulių regiono mokyklų, aktyviausiai dalyvavo Šiaulių miesto, Radviliškio ir Pakruojo rajonų mokyklos. Šiauliuose – Simono Daukanto gimnazija (82 dalyviai), Radviliškio rajone – Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija (77 dalyviai), Pakruojo rajone – Žemynos progimnazija (68 dalyviai). Taip pat nemažai atliekų kultūros žinovų mokosi Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje (27 dalyviai), Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazijoje (26 dalyviai), Pakruojo Atžalyno gimnazijoje (20 dalyvių).

Dalyvių skaičius auga kiekvienais metais

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) Administracijos vadovės Ernestos Ručinskienės teigimu, Atliekų kultūros egzamine kiekvienais metais dalyvauja vis daugiau Šiaulių regiono entuziastų. Moteris džiaugiasi, kad kasmet daugėja ir teisingų atsakymų. „Norisi manyti, kad geras pavyzdys užkrečia ir kitais metais turėsime dar daugiau egzamine dalyvaujančių mokyklų bei pavienių asmenų“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite