Angle down Atgal

Anykščiuose ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai varžysis dvi dienas

Birželio 17-19 dienomis šalies keliais vyks tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus - šalies Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

Nors ralio ištakos siekia 1931 metus, kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą, tačiau šiemet tai bus tik 31-asis ralis, kai jo nugalėtojai vėl džiaugsis iškovoję Prezidento taurę.

Ralius „Aplink Lietuvą“ nuo pat pirmojo rengia seniausia šalyje automobilininkus jungianti visuomeninė organizacija – 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK). Šaliai netekus nepriklausomybės nutrūko ir LAK veikla, o ją atgaivinus atgimė ir ralis „Aplink Lietuvą”.

Jis vėl surengtas 1996 m., prabėgus lygiai 65-eriems nuo starto, 1931 m. duoto pirmajam raliui.

Šiemetinis ralis tęsis tris dienas, o jo maršrutai nusidrieks net 1130 kilometrų.

Lenktynės startuos Kaune, Rotušės aikštėje, birželio 17 d. 9.30, o finišuos jis sekmadienį, birželio 19 d., 15 val. Vilniuje. S. Daukanto aikštėje.

Ralis „Aplink Lietuvą“ neaplenks ir Anykščių. Dar daugiau – jame sportininkai varžysis net dvi dienas. Tai viena iš visų 25 ralio programoje esančių stotelių, kurioje sportininkai užsibus tiek ilgai.

Anykščius ralio kolona pasieks antrąją varžybų dieną, birželio 18-ąją. Čia 16.30 val. pirmasis ekipažas pradės greitojo slalomo lenktynes Vairuotojų gatvėje esančioje profesinio mokymo centro aikštelėje, o jau po pusvalandžio – 17 val. startuos Anykščių kartodrome.

Tai bus paskutinės antrosios dienos lenktynės, o po nakvynės ralio dalyviai birželio 19 d. 8.00 val. vėl susitiks slalomo trasoje profesinio mokymo centro aikštelėje, o 8.30 val. dar kartą jėgas išmėgins kartodromo trasoje. 

Anykščiuose ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai varžysis dėl rajono savivaldybės mero Sigučio Obelevičiaus taurės.

Iš Anykščių sportininkai skubės Ukmergės link, kur jų lauks daugeliui neblogai pažįstama „Versmės“ kroso trasa ir joje esantis žvyro greičio ruožas.

Juozas MAŽEIKIS

Ralio „Aplink Lietuvą“ spaudos centro vadovas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite