Angle down Atgal

Anykščių rajone bus tariamasi dėl Šimonių girios ateities

Anykščių rajone, Mikierių kaime, penktadienį rengiamas Šimonių girios ateities forumas.

Vietos bendruomenė jį organizuoja norėdama su partneriais aptarti ekologinių, socialinių ir ekonominių poreikių suderinimą Šimonių girioje.

„Šiuo susitikimu siekiama kartu suburti politikus, Aplinkos ministerijos miškų politikos formuotojus, miškų urėdijos, Saugomų teritorijų tarnybos atstovus, savivaldos, visuomeninių organizacijų ir NVO sektoriaus atstovus, mokslininkus, gamtosaugininkus ir suinteresuotą vietos bendruomenę tolesnei diskusijai dėl Šimonių girios biosferos poligono ateities“, – teigiama organizatorių pranešime.

Šių metų vasario mėnesį Šimonių girios bendruomenė kreipėsi į Aplinkos ministeriją prašydama stabdyti Utenos apskrities miškų tvarkymo schemos tvirtinimą, nes siūlomi sprendimai jos netenkina.

Anot bendruomenės, dokumentas lems labiausiai lankomų ir pamėgtų Ignalinos, Molėtų, Anykščių, Zarasų rajonų miškų ateitį. Jos teigimu, pavyzdžiui, kurortiniame Anykščių rajone ketinama mažinti saugomų miškų plotus ir didinti medienos gavybai skirtus plotus.

Pasak bendruomenės, schemoje numatoma, kad Anykščių rajone šį dešimtmetį kirtimai išaugs 20 proc., o tai prieštarauja Vyriausybės programos įsipareigojimams realiai apsaugoti saugomas teritorijas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite