Angle down Atgal

Alzheimerio ligos simptomai: pokyčius parodyti gali ir vairavimas

Alzheimerio ligos pradžią parodyti gali ir žmogaus vairavimas, atskleidžia naujas Vašingtono universiteto Sent Liuise mokslininkų tyrimas.

Nors žmogaus vairavimo įpročiai metams bėgant natūraliai kinta, tam tikri subtilūs skirtumai gali parodyti šios besivystančios demencijos formos pradžią, teigia tyrėjai. Jie stebėjo vyresnius nei 65 metų amžiaus senjorus iš Misūrio (JAV) ir siekė išsiaiškinti, ar vien tik vairavimo įpročiai gali atskleisti Alzheimerio ligos pradžią be brangių medicininių tyrimų.

Tyrime dalyvavo 139 asmenys, ir maždaug pusei jų jau buvo prasidėjusi labai ankstyva, arba „priešklinikinė“ Alzheimerio ligos stadija. Kita pusė senjorų jokių šios ligos požymių neturėjo.

Vienerius metus trukęs tyrimas atskleidė reikšmingus šių dviejų žmonių grupių vairavimo įpročių skirtumus.

Asmenys su priešklinikine Alzheimerio ligos stadija buvo linkę vairuoti lėčiau, staiga keisti kryptį, rečiau vairuoti naktį ir apskritai rečiau sėstis už vairo. Jie taip pat rečiau keisdavo vairavimo maršrutus ir buvo labiau linkę važiuoti jiems gerai pažįstamais keliais.

Mokslininkai pažymi, jog būtina atlikti daugiau platesnio masto tyrimų, kurie įrodytų tvirtą ryšį tarp žmogaus vairavimo įpročių ir Alzheimerio ligos pradžios. Vis dėlto, šia liga sergančių asmenų vairavimo įpročių pasikeitimai yra gerai aprašyti medicininėje spaudoje.

Medikų teigimu, pagrindinis beprasidedančios Alzheimerio ligos simptomas yra atminties sutrikimai. Šia liga sergantis asmuo gali:

- pamiršti apie neseniai įvykusius pokalbius ar įvykius;

- pamiršti, kur pasidėjo daiktus;

- pamiršti vietų ir objektų pavadinimus;

- neprisiminti reikiamo žodžio;

- pakartotinai klausti tų pačių dalykų;

- sunkiau priimti sprendimus;

- prarasti norą išbandyti naujus dalykus.

Pastebima, jog Alzheimerio ligą dažnai signalizuoja ir žmogaus nuotaikos arba būdo pokyčiai, tokie kaip nerimo ar agresijos padidėjimas, o taip pat nesiorientavimas aplinkoje. 

Parengta pagal Express.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite