Angle down Atgal

Alytiškio sulaikymo vietoje rasti 4 tūkst. pakelių cigarečių

Prie sienos su Baltarusija VSAT pareigūnai sulaikė alytiškį, kuris į Lietuvos gilumą gabeno 4 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Pirmadienio vakarą VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai, talkinami kinologo su dvejų metų vokiečių aviganiu Aiku, tikrino vietovę ties Lazdijų rajono Kuodžių kaimu. Turėta žinių, kad šioje vietoje gali būti bandoma gabenti kontrabandą.

Netrukus VSAT pareigūnai netoli sienos linijos pastebėjo tris asmenis su ryšuliais. Jie nieko neįtarė apie netoliese esančius pasieniečius ir nuo valstybės sienos traukė į šalies gilumą. Ši vietovė yra už maždaug 500 metrų nuo sienos su Baltarusija. Pasieniečiams iš tolėliau artėjant prie nešikų šie irgi pastebėjo VSAT pareigūnus ir metė savo krovinius. Vieną vyrą pavyko sulaikyti vietoje, du pasinaudodami tamsa spruko gilyn į mišką.

Aikui davus komandą patikrinti vietovę, šuo iš pradžių už maždaug 100 metrų nuo sulaikyto asmens aptiko likimo valiai numestą vieną ryšulį, o vėliau ir antrą. Dviejuose į polietileną suvyniotuose ir savadarbėmis petnešomis sukabintuose ryšuliuose buvo 4000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, "NZ Black“, "Minsk Super Slims“ ir "Queen Menthol“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Daugiau nieko įtartino neaptikta. Valstybės sienos pažeidimas nenustatytas.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 43 metų Alytaus gyventojas. Kitų nešikų tapatybės nustatinėjamos.

Rūkalų gabentojui dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai kontrabandininkui gresia baudos arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Alytiškiui administracine tvarka teks atsakyti ir už tai, kad gabendamas rūkalus neteisėtai įžengė į šioje vietoje nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną, kurioje galima būti tik gavus VSAT leidimą.

Sulaikytąjį pasieniečiai uždarė į areštinę. Jis jau buvo žinomas VSAT pareigūnams, nes prieš metus administracine tvarka buvo baustas už akcizinių prekių gabenimą.

Kontrabandinis krovinys saugomas Kapčiamiesčio pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite