Angle down Atgal

Alytaus ligoninėje plečiami COVID skyriai: daugybė paslaugų bus nutrauktos

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje iki 100 lovų plečiamas COVID-19 skyrius, o COVID-19 reanimacijos intensyvios terapijos skyriuje jau planuojama gydyti iki 8 pacientų. Deja, niekas negali atsakyti, ar šie skyriai dar bus plečiami, tačiau aišku, kad įprasta ligoninės veikla dar labiau paralyžiuojama – nebegalės teikti daugybės paslaugų, o pacientams pagalbos teks kreiptis į Vilnių, Druskininkus, Varėną arba Lazdijus.

Alytus – antroje vietoje

Alytus, šios dienos duomenimis, pagal sergančiųjų koronavirusu skaičių rikiuojasi antroje vietoje. Statistikos departamento duomenimis, per pastarąją parą Alytuje fiksuoti 82 nauji koronaviruso atvejai. Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės COVID-19 skyriuje šiuo metu gydomi 54 pacientai, o COVID reanimacijos intensyvios terapijos skyriuje jų yra du.

Deja, bet dėl susiklosčiusios situacijos Alytaus ligoninėje kai kurios medicininės paslaugos bus nutrauktos ir jas perims kaimyninės gydymo įstaigos. Insultų klasterines paslaugas perims Santaros klinikos, vidaus ligos, kardiologija, neurologija, planinė chirurgija ir kt. – pacientus priims kaimyninės Druskininkų, Varėnos, Lazdijų ligoninės.

„Vis dar skaitau ir girdžiu, kad Covid galbūt nėra, gal čia gripas, gal išsigalvojimas kažkoks, siekiant kažkokių tikslų, minios valdymo ar velniai žino kokių sąmokslo teorijų. Kažin ką į tokį klausimą atsakytų medikai, dirbantys ligoninėje ir poliklinikoje, kasdien matantys gausėjančias pacientų gretas, emociškai pervargę ir balansuojantys ant perdegimo ribos“, – situaciją socialiniame tinkle komentuoja Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė, kuri kiekvieną dieną dalyvauja nuotoliniuose pasitarimuose dėl pandeminės situacijos Alytuje ir miesto sveikatos priežiūros įstaigose.

Savivaldybė imasi saugumo priemonių

Alytaus miesto savivaldybė savo ruoštu taip pat imasi įvairių priemonių, kad mieste būtų išvengta žaibiško pandemijos plitimo.

Savivaldybė užtiktina pavežėjimo paslaugą COVID-19 sergantiems asmenims iš Kauno, Vilniaus į namus ambulatoriniam gydymui. Taip pat organizuojama apgyvendinimo paslauga neturintiems tinkamų izoliavimosi patalpų. Veikia alternatyvioji karštoji linija. Mobilaus punkto pralaidumas šiai dienai siekia iki 240 asmenų per dieną. Buvo atnaujinta Karščiavimo klinikos veikla. Nuolat vykdomas įstaigų, pedagogų testavimas. Gavus NVSC teikimą, ugdymo procesas organizuojamas nuotoliniu būdu.

Mobilių komandų darbą pavesta organizuoti kiekvienai Asmens sveikatos priežiūros įstaigai (ASPĮ).

Vyksta nuolatiniai Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdžiai, sekama situacija, teikiamos rekomendacijos. Daugiabučių namų valdytojams dalijamas dezinfekcinis skystis, skirtas laiptinių ir bendrųjų patalpų priežiūrai.

Ligoninei iš savivaldybės rezervo pagal poreikį teikiamos asmens apsaugos priemonės.

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite