Angle down Atgal

Alytaus apskrities policijos vykdytų prevencinių priemonių rezultatai nenustebino

Lapkričio 16-22 dienomis Alytaus miesto ir rajono keliuose policijos pareigūnai organizavo tikslines prevencines priemones, skirtas užkardyti naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant.

Per visą vykdytų priemonių laiką 10 Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ekipažų, kurie viešo ir neviešo patruliavimo metu stebėjo transporto priemonių vairuotojus, buvo užfiksuota 72 pažeidimai (naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant). Asmenims buvo surašyta 60 administracinių nusižengimų protokolų ir 12 – juridiniams asmenims.

Administracinė atsakomybė už draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymą numatyta Administracinių nusižengimų kodekse (417 straipsnio 3 dalis). Bauda siekia nuo 60 iki 90 eurų, už šį nusižengimą gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.

Alytaus apskrities policijos pareigūnai atkreipia dėmesį į mobiliojo ryšio telefonų naudojimą ar kitus su vairavimu nesusijusius veiksmus ne tik vykdomų policinių priemonių metu, jie nuolat stebi ar vairuotojai ir keleiviai kelionės metu segi saugos diržus. Kiekvienas asmeniškai turime rūpintis savo saugumu ir imtis visų atsargumo priemonių. Juk Kelių eismo taisyklės sukurtos ne tam, kad būtų už ką bausti, o tam, kad visi laikytųsi ir vadovautųsi teisės aktų reikalavimų, kurie saugo juos ir jų artimuosius kelyje.

Nelieka nepastebėti ir pėstieji, ypač policijos pareigūnai prižiūri, kad transporto priemonių vairuotojai praleistų per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas einančius asmenis. O norintys kirsti kelią neleistinoje vietoje sulaukia įspėjimų, kurių nesilaikant gali grėsti ir rimtesnė bauda.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite