Angle down Atgal

Aktorius M. Repšys apie sunkias akimirkas: tokiais atvejais būtina kreiptis į specialistus

Kino ir teatro aktorius, knygos „Heraklis nr. 4“ autorius Marius Repšys, ne kartą kalbėjęs apie asmeninius sunkumus, kankinusį bipolinį sutrikimą, Vilniaus sveikatos biuro organizuotoje savižudybių prevencijai skirtoje spaudos konferencijoje dar kartą atvirai papasakojo apie savo patirtis ir paragino nebijoti kreiptis pagalbos.

Knygoje „Heraklis nr. 4“ parašytą frazę aktorius M. Repšys atvirai pakartojo dar kartą. „Visą laiką galvojau, kad čia yra normali būsena. Visą laiką galvojau, kad kiekvienas žmogus žemėje nori nusižudyti“, – apie sunkias akimirkas kalbėjo jis.

M. Repšys pripažino, kad tik atsidūręs ligoninėje suprato, kad noras nusižudyti nėra normalus ir kankinančias mintis reikia stabdyti, kreipusis į specialistus. „Man asmeniškai viskas prasidėjo nuo pat vaikystės, kai buvo aštuoneri. Tai man buvo pirmas kartas, kai aš tai dariau, ir tai mane persekiojo iki pat 31 metų, kai atsidūriau ligoninėje ir praregėjau“, – atviravo vyras.

Jis pripažino, kad ieškoti pagalbos buvo nelengva, nes žmonės linkę nuleisti juokais, į tai dažnai žiūri nerimtai, tačiau, pasak jo, jeigu žmogus duoda signalą, aplinkiniai turi skubiai reaguoti. „Jeigu kalbėsi garsiai, vis tiek kas nors išgirs“, – sakė aktorius.

Spaudos konferencijos metu pristatyto tyrimo duomenimis, lietuviai vis dar vengia kalbėti apie savižudiškas mintis. Daugiau apie tyrimą skaitykite – ČIA.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite