Buvęs Nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Adolfas Večerskis. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Angle down Atgal

Aktoriui ir režisieriui A. Večerskiui – 70

Lietuvos Nacionalinio dramos teatro (LNDT) veteranui aktoriui Adolfui Večerskiui sukanka 70 metų. Aktorių sveikina ir valstybės vadovai.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, sveikindamas aktorių A. Večerskį jubiliejaus proga dėkoja jam už talentingą kūrybą bei indėlį į Lietuvos kultūros puoselėjimą.

„Jūsų vaidmenys įrašyti į Lietuvos teatro ir kino istoriją, o Jūsų santūrūs, bet išraiškingi ir įtaigūs žodžiai, perduodantys svarbias emocijas žiūrovui, bus vertinami ir ateities kartų. Telydi Jus vidinė ramybė ir stipri sveikata!“, – rašoma premjero sveikinime.

A.Večerskis suvaidino daugiau kaip šimtą vaidmenų teatre, televizijoje, filmuose, režisavo trylika spektaklių, išvertė dvylika pjesių.

Baigė aktorystės, vadybos studijas. Režisavo trylika spektaklių, suvaidino per šimtą vaidmenų.

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre A. Večerskis pradėjo dirbti dar 1973 metais ir išsiskyrė itin charakteringais vaidmenimis, ypatinga charizma. 2005-2010 m. jis buvo šio teatro vadovas.

A.Večerskis taip pat buvo pirmasis privataus teatro Lietuvoje įkūrėjas (1992 metais), nemažai dirbo teatro ir renginių vadybos srityje.

A. Večerskis gimė 1949 metais, rugsėjo 4 d. d. Kretingoje. Baigė aktorystės, vadybos studijas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite