Angle down Atgal

Akmeniškiai mėgausis atsinaujinusiomis rekreacinėmis zonomis

Akmenės rajone esantis Sablauskių tvenkinys – bene labiausiai vietos gyventojų pamėgta poilsio zona. Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas juokauja, kad šiltos vasaros dienos vaizdas Menčių paplūdimyje prilygsta kurortinei Palangai. Didžiulio srauto žmonių sulaukiančią maudyklę kadaise sutvarkė šalia įsikūrusio kaimo bendruomenė, tačiau rajono valdžia, pasinaudodama Europos Sąjungos lėšomis, paplūdimį tikisi paversti dar patrauklesniu. 

Akmenės rajone – „Marso kanjonai“

Per septynis kilometrus nuo Akmenės nutolęs Sablauskių tvenkinys yra artimiausia maudyklė Naujosios Akmenės gyventojams. Šie iki vandens telkinio neretai važiuoja dviračiais, mat devynių kilometrų dviračių takas nuo Naujosios Akmenės tęsiasi beveik iki pat Menčių paplūdimio. Akmenės rajono savivaldybės meras atskleidžia, kad vietos gyventojų taip pamėgta erdvė jau kitąmet poilsiautojus gali pasitikti kiek kitokia.

 

„Panaudojant šitą priemonę (aut. past. Europos Sąjungos finansuojama regioninė priemonė, skirta kraštovaizdžio tvarkymui) ir išsaugant pačią gamtą, vėliau šitą teritoriją plėtojant bendram poilsiui ir rekreacijai, bus galima panaudoti tas Europos Sąjungos lėšas, bet mes norime į visą šitą teritoriją žiūrėti plačiau“, – sako V. Mitrofaovas.

 

Menčių karjeras žiemą. Etaplius.lt nuotr.

Akmenės rajono meras atkreipia dėmesį į tolimus kraštus primenančius karjerus, kurie stūkso greta netoliese esančio Sablauskių tvenkinio, ir sako, kad užmačių sutvarkyti šias erdves taip pat yra: „Tai – unikali vieta. Penkių kvadratinių kilometrų spinduliu yra net keletas lankytinų objektų. Tai smėlio karjeras, kuris irgi bus tvarkomas, kaip aš juokauju, tikslas yra padaryti pačią didžiausią smėlio dėžę Europoje vaikams. Taip pat yra ypatingai gražus Menčių karjeras su unikaliomis vietomis. Vienas iš tokių irgi galėtų būti lankytinų objektų. Šalia yra molio karjeras, kuris turi įspūdingą kraštovaizdį. Yra taip pat ir žvyro karjeras šalia tos pačios užtvankos.“

Nors Menčių kaimo bendruomenė paplūdimį prižiūri, gyventojų pamėgtai rekreacinei zonai ketinama skirti daugiau dėmesio. „Tą teritoriją reikia padaryti komfortabilesnę žmonėms, o galų gale galbūt ateityje ir atvykstantiems“, – teigia meras.

Laukiama gyventojų idėjų

Priemonės įgyvendinimas finansuojamas Europos Sąjungos fondo lėšomis, tačiau V. Mitrofanovas neatmeta galimybės, kad tikslui įgyvendinti gali prireikti ir Akmenės rajono savivaldybės biudžeto lėšų: „Dažnai mes stengiamės kažkiek daugiau padaryti. Sakykim, jeigu intensyvumas 80 procentų, Savivaldybė visada prisideda, nes norisi visada daugiau padaryti.“

Apie būsimus Menčių paplūdimio pasikeitimus postringauti dar anksti. V. Mitrofanovas sako, kad laukiama vietos gyventojų pasiūlymų. Tiesa, didžiulių invazijų teritorijoje daryti negalima, mat ES lėšos skirtos kraštovaizdžio išsaugojimui, tad ir pasiūlymai turėtų būti apgalvoti.

„Šalia tvenkinio yra natūralios pelkės. Pagalvojome, kad ten galėtų atsirasti salelės, kuriose vykdoma edukacija vaikams. Šioje vietoje bandytume padaryti generaciją tarp žmonių ir gamtos“, – vieną iš idėjų įvardija meras, pridurdamas, kad vietos jaunimas turi kiek kitokį matymą ir Sablauskių tvenkinyje mieliau mėgautųsi vandenlenčių sportu.

Akmenės krašto gyventojai vis dar kviečiami siūlyti idėjas bei išsakyti savo nuomonę, kaip galima būtų sutvarkyti ir kas turėtų atsirasti Menčių paplūdimyje. Pasak V. Mitrofanovo, realių pokyčių gyventojai turėtų sulaukti  jau 2018-iais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite