Emmanuelio Macrono atvykimas/Jurijaus Azanovo (URM) nuotr., Mariaus Morkevičiaus (Elta) ir Gustės Valantinavičiūtės (Etaplius.lt) nuotr.
Angle down Atgal

Akimirkos iš E. Macrono vizito prezidentūroje (nuolat pildoma)

Šiandien į Lietuvą oficialaus vizito atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su žmona Brigitte Macron. Tai yra pirmasis dvišalis Prancūzijos prezidento vizitas Lietuvoje per beveik du dešimtmečius.

Prezidentas G. Nausėda susitiko su Prancūzijos prezidentu E. Macronu: abi pirmosios ponios pasirinko mėlynas sukneles. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Prezidentas G. Nausėda susitiko su Prancūzijos prezidentu E. Macronu: abi pirmosios ponios pasirinko mėlynas sukneles. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Priėmimo ceremonija

18 valandą Prezidentūroje vykusioje oficialioje Prancūzijos prezidento ir Prancūzijos pirmosios ponios sutikimo ceremonijoje, E. Macronas su savo žmona B. Macron buvo sutikti iškilmingai: juos pasitiko Lietuvos Respublikos Prezidentas su pirmąja ponia bei Lietuvos kariuomenė ir orkestras.

Prancūzijos Prezidentas pasirašė svečių knygoje ir valandą paskyrė privačiam pokalbiui su Lietuvos Prezidentu. Šalių vadovai daugiausiai dėmesio skyrė situacijai Baltarusijoje ir santykiams su Rusija. Tačiau pokalbio už uždarų durų metu, dėmesio sulaukė ir ekonominiai klausimai, klimato kaitos problema bei užsienio politika.

Lietuvos ir Prancūzijos prezidentai apsikeitė dovanomis: R. Gari dar kartą sujungė abi šalis

 

Šalies vadovas Prancūzijos prezidentui padovanojo žinomo Lietuvos skulptoriaus Romualdo Kvinto darbą „Berniukas su kaliošu“, pagal kurį buvo išlieta didesnė skulptūra, dabar puošianti Vilnių ir primenanti iškilųjį Prancūzijos rašytoją Vilniuje gimusį ir du kartus prestižinę Goncourt‘ų premiją laimėjusį rašytoją Romeną Gari. Prancūzijos vadovo dovana – du tomai R. Gari kūrinių prestižinėje serijoje „Pléiade“ ir „Pléiade“ albumas Lietuvai ir Prancūzijai svarbios asmenybės garbei, sakoma Prezidento komunikacijos grupės pranešime.

Pasak šalies vadovo, Prancūziją ir Lietuvą sieja daug istorinių ir kultūrinių ryšių, iškilių pasaulinio garso kūrėjų, tarp jų ir žymusis Prancūzijos rašytojas, diplomatas R. Gari.

Būsimasis rašytojas gimė Vilniuje. Kelerius metus su mažamečiu sūnumi praleidusi Rusijoje, berniuko motina vėliau su juo grįžo į Vilnių ir jame gyveno, iki būsimam rašytojui suėjo 10 metų. Vėliau jie persikėlė į Varšuvą, paskui išvyko į Prancūziją.

Savo kūriniuose, o ypač autobiografiniame romane „Aušros pažadas“ („La promesse de l‘aube“, 1960, angl. „Promise at Dawn“) R. Gari šiltai ir sodriai pasakoja apie Vilniuje praleistus vaikystės metus, turėjusius didelę įtaką jo asmenybės formavimuisi. Vilniuje jis baigė pradinę mokyklą, privačiai mokėsi kalbų, dainavimo. Minėtame romane autorius taip pat atskleidžia spalvingą to meto Vilniaus gyvenimą.

Parengta pagal Etaplius ir Elta informaciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite