Angle down Atgal

Aiškėja daugiau detalių dėl palikto mažamečio Kupiškyje: motina buvo išvykusi pas draugą

Penktadienį, gegužės 22 dieną, motina paliko savo mažametį 1,5 metukų vaiką vieną namuose. Antradienį generalinė prokuratūra pranešė pradėjusį ikiteisminį tyrimą dėl dvi dienas vieno namuose Kupiškyje buvusio mažamečio. Pasak prokuratūros, mažamečio motinai yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ar pareigomis.

Penktadienį, 28 metų motina, paliko savo mažametį 1,5 metų vaiką (šeimoje taip pat pat auga ir 7 metų vaikas) ir išvažiavo pas savo draugą, gyvenantį Skapiškio
seniūnijoje.

TV3.lt portalo teigimu, kur buvo surasta vaiko motina, buvo vartojamas alkoholis. Motinai buvo nustatytas 0,6 promilių girtumas.

Kupiškio socialinių paslaugų centro direktorės Linos Butvydaitės teigimu sekmadienio popietę, socialinė darbuotoja gavo skambutį iš klientės sesers, kad ši nuo penktadienio vakaro išvykusi pas draugą, gyvenantį Skapiškio seniūnijoje.

Direktorė Lina Butvydaitė patvirtino, kad apie galimai paliktą mažametį vaiką namuose pranešė giminaitė:

„Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeima, susisiekė su vadybininke, gyvenančia Skapiškyje, vadybininkė išsiaiškinusi, kur apsistojusi klientė, su vyru nuvyko ir paaiškėjo, kad klientės mažamatis vaikas vienas paliktas socialiniame bute.“

Į įvykio vietą, buvo iškviesti policijos pareigūnai, socialinė darbuotoja nuvyko į gyvenamąją vietą ir iškvietė pagalbą bei mažametį vaiką perdavė medikams.

Vaikas buvo sušalęs, ištroškęs ir išalkęs, tačiau rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė.

Policija netrukus surado ir į namus parvežė 1992-aisiais gimusią jo motiną.

Nuo pirmadienio mažamečiai su mama, vaiko teisių apsaugos specialistų sprendimu, apgyvendinti Paketurių pagalbos šeimai centre.

Jei jos kaltė bus įrodyta teisme, 28-erių moteriai gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite