Angle down Atgal

Šiaulių miesto gatvėse atsiras švaros laikas

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius spaudos konferencijoje informavo, kad Saugaus eismo komisijos nutarimu 20 gatvių atkarpų bus įrengti stovėjimą tam tikru metu draudžiantys ženklai. Pasirinktos tos gatvių atkarpos, kuriose yra daugiausia nuolat stovinčių automobilių ir nuvalyti toje vietoje gatvę yra praktiškai neįmanoma.

Šiaulių miesto gatvėse pradedami įrengti kelio ženklai „Stovėti draudžiama“ su papildomomis lentelėmis  apie draudimo galiojimo laiką ir užrašu „Švaros diena“. Stovėjimą tam tikromis dienomis ir valandomis ribojantys ženklai turėtų būti pastatyti per savaitę.

Tuo metu, kai nurodytose atkarpose bus draudžiamas stovėjimas, bus galima kokybiškai atlikti gatvės valymo darbus (vakuuminis pakraščio valymas, lapų nuo žaliųjų juostų surinkimas, sniego nuvalymas).

Ženklai bus įrengti taip, kad nebūtų draudžiama tuo pačiu metu stovėti abiejose gatvės pusėse, t.y. skirtingos gatvės pusės bus valomos skirtingomis dienomis.

Pasirinktas vienodas draudimo stovėti laikas, nes:

                        1) taip bus sudaryta galimybė gyventojams ryte išvažiuoti, vakare sugrįžti ir pasistatyti automobilį, o dienos metus būtų atliekami valymo darbai;

                       2) sugedus valymo automobiliui, bus pakankamai laiko jam pakeisti ir gatvę nuvalyti;

                      3) bus pakankamai laiko sukontroliuoti nepatrauktus automobilius, juos įspėti/nubausti ir patraukus nuvalyti gatvę;

                      4) gyventojams bus lengviau prisiminti laiką, nes jis visada visose atkarpose bus vienodas (skirsis tik valymo dienos).

Tokie ženklai bus įrengti 20 gatvių atkarpų. Vienose gatvėse tik vienoje pusėje, kitose gatvėse – iš abiejų pusių. Pasirinktos tos gatvių atkarpos, kuriose daugiausia yra nuolat stovinčių automobilių ir nuvalyti toje vietoje gatvę yra praktiškai neįmanoma.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite