Angle down Atgal

Afrikinis kiaulių maras toliau plinta fermose

Afrikinis kiaulių maras (AKM) toliau skverbiasi į kiaules auginančius ūkius. Šiomis dienomis nustatyti ligos protrūkiai kiaulių laikymo vietose Mažeikių ir Radviliškio rajonuose.

Mažeikių rajono savivaldybės Sovaičių kaimo (Mažeikių apyl. sen.) ūkio, kuriame buvo laikoma 12 kiaulių, savininkas informavo privatų veterinarijos gydytoją ir Mažeikių valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (Mažeikių VMVT), kad 2 kiaulės nustojo ėsti, pakilo jų kūno temperatūra iki 41,2–41,8 laipsnių.

Mažeikių VMVT inspektoriams nuvykus į ūkį, rastos 2 sergančios ir 2 paskerstos savo reikmėms kiaulės, apžiūrėjus kitas 8 kiaules, išorinių ligos požymių nebuvo nustatyta. Ištyrus sergančių kiaulių kraujo ir paskerstų kiaulių skerdenų mėginius, pasitvirtino AKM diagnozė.

Dar vienas AKM židinys nustatytas Radviliškio rajono savivaldybės Šaukoto I kaime (Šaukoto sen.). Maru užsikrėtė smulkiame ūkyje savo reikmėms auginta viena kiaulė. Laikomam gyvūnui netikėtai nugaišus, apie tai ūkininkas informavo Radviliškio VMVT. Tyrimam paimti gaišenos mėginiai patvirtino AKM diagnozę.

Lietuvoje iš viso iki šiol užfiksuota 16 AKM židinių kiaulių laikymo vietose, iš jų 2 židiniai – komerciniuose kiaulininkystės ūkiuose. Vykdant AKM židinių likvidavimo darbus, visos ūkiuose laikytos kiaulės nugaišintos, kiaulių skerdenos likviduotos. Ligos židinių vietose atlikti pirminės dezinfekcijos darbai, aplink ūkius nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.

Veterinarijos gydytojų ir mokslininkų grupė tiria, kaip ligą sukeliantis virusas galėjo patekti į šiuos ūkius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite