Angle down Atgal

Advento vakaras Vaikutėnų seniūnaitijoje

Adventas (lotyniškai „atėjimas“) - prieškalėdinis susikaupimo, dvasios ir kūno apsivalymo laikotarpis, kuriuo prasideda bažnytinių švenčių liturginiai metai. Šiuo metu krikščionys ruošiasi didžiausiai šventei – Kalėdoms. Advento pradžia yra Šv. Andrejaus šventė, o pabaiga Kūčių vakaras.

Nuo seno šią dieną lietuviai švęsdavo pirmąją žiemos šventę ir pradėdavo laukti stebuklo. Tikėta, kad merginos gali susapnuoti savo būsimą vyrą. Lietuvių liaudies buityje paskutinioji lapkričio diena nuo seno daugiausia susijusi su Kūčių-Kalėdų ir Naujųjų metų išvakarių būrimams.

Keturios Advento vainiko žvakės žymi keturis advento sekmadienius, tačiau gali turėti penktąją, baltos spalvos žvakę, uždegamą per Kūčias.

Tautiniai papročiai tarsi savaime įsiterpė į Adventą.

Nuostabų vakarą Vaikutėnuose kiekvienas savyje uždegė laukimo, gerumo ir meilės žvakę, prisimenant buvusius šalia mūsų, atėjo pasiklausyti dainų ir muzikos, pasigrožėti sukurtais vainikais, paminėti į amžinybę išėjusią Viliją Puodžiukienę, kurios pastangų ir idėjos dėka jau keturi metai iš eilės tęsiasi ši graži tradicija. Utenos Kristaus Žengimo į dangų klebonas kunigas Kęstutis Palepšys pašventino vainikus ir tuos kurie susirinko, visų esančių pastangas, kad laukimo laikas būtų prasmingas dvasiai, troškimą mylėti ir būti mylimu, teisingumo troškimą, perspėdamas, dangstantis 21-uoju amžiumi ir technologijomis, nepasiklysti blizgučiuose. Juk visada išlieka tik esminiai dalykai, kurių niekas nepakeis.

Vakaro nuotaiką kurti padėjo dainininkė Ugnė Vaitiekėnaitė ir jos brolis saksofonistas Paulius Vaitiekėnas.

Šiemet išradingi suaugusieji ir vaikai sukūrė trisdešimt devynis Advento vainikus. Vertinami vainikai pagal kūrėjų amžių buvo suskirstyti į tris grupes: vaikų iki 10 metų kategorijoje gražiausius vainikus sukūrė Marta Mašanauskaitė ir Edenas Gylys, jaunimo grupėje nugalėtojomis tapo Urtė Žigelytė ir Miglė Mickonytė, suaugusių grupėje laimėjo Marijona Raukštienė. Renkant vainikų vainiką, komisija, vieningai pritariant susirinkusiems, gražiausiu pripažino Vilmos Ruzgienės kūrinį. Visiems, dalyvavusiems Advento vainikų kūrime, buvo įteiktos padėkos, vienas vainikas kaip padėka buvo perduotas Vilijos Puodžiukienės artimiesiems padėti jos amžino poilsio vietoje.

Tą vakarą buvo daugiau apdovanojimų: Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas apdovanojo tęstinio projekto „Mano laisvalaikis“ nugalėtojus. Tai nuotraukų, atspindinčių seniūnijos gyventojų laisvalaikį ir pomėgius, konkursas. Iš septyniolikos šiais metais konkurse dalyvavusių fotografų pirmoji vieta pripažinta Urtei Mašanauskaitei, antrą vietą užėmė Gene Baranauskienė, trečią vietą laimėjo Gintautas Seibutis. Nugalėtojus seniūnas apdovanojo diplomais ir vertingais prizais.

Seniūnas Saulius Gaižauskas padėkos ir pagarbos ženklu „Už nepriekaištingą ilgametį darbą Utenos seniūnijoje“ apdovanojo Marijoną Raukštienę.

Vaikutėnų bendruomenė taria nuoširdų ačiū visiems, prisidėjusiems prie šventės, Advento vainikų gaminimo, dėkoja Petrui Puodžiukui ir Rimai Ragauskaitei – Vaičekonienei už skirtus prizus ir padėkas, Ugnei ir Pauliui Vaitiekėnams už dainas ir muziką, dėkoja atėjusiems, dalyvavusiems ir buvusiems kartu. Gražaus ir ramaus Advento.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite