Angle down Atgal

Absurdas Afganistane tęsiasi: Talibanas uždraudė moterims rodytis televizijos serialuose

Pagal naujas Talibano vyriausybės nustatytas taisykles moterims Afganistane buvo uždrausta rodytis televizijos dramose.

Kaip skelbia BBC, naujausiame Talibano gairių rinkinyje, paskelbtame Afganistano televizijos kanalams, yra aštuonios naujos taisyklės.

Jos apima filmų, kurie laikomi prieštaraujančiais šariato teisės principams ir Afganistano vertybėms, uždraudimą, o filmuota medžiaga, kurioje vyrai demonstruoja intymias kūno vietas, yra draudžiami.

Taip pat draudžiamos komedijos ir pramoginės laidos, kurios įžeidžia religiją arba gali būti laikomos įžeidžiančiomis. Talibanas reikalavo, kad nebūtų transliuojami užsienio filmai, propaguojantys užsienio kultūros vertybes.

Afganistano televizijos kanalai dažniausiai transliuoja užsienio dramas, kuriose pagrindinės herojės neretai būna moterys. Organizacijos, atstovaujančios žurnalistams Afganistane, narys Hujjatullah Mujaddedi sakė, kad pranešimas apie naujus apribojimus buvo netikėtas. Jis BBC teigė, jog kai kurios taisyklės nėra praktiškos ir jei jos bus įgyvendintos, transliuotojai gali būti priversti užsidaryti.

Ankstesniu Talibano sprendimu įpareigoti merginas ir jaunas moteris nelankyti mokyklos, Afganistanas tapo vienintele šalimi pasaulyje, kurioje pusei gyventojų uždrausta mokytis. Sostinės Kabulo meras taip pat liepė savivaldybės tarnautojoms likti namuose, nebent jų pareigų negalėtų perimti vyrai.

Talibanas tvirtina, kad jų taikomi apribojimai moterims dirbti ir merginoms mokytis yra „laikini“ ir taikomi tik siekiant užtikrinti, kad visos darbo vietos ir mokymosi aplinka joms būtų „saugi“. Talibanas užgrobė valdžią Afganistane rugpjūčio viduryje ir daugelis baiminasi palaipsniui įvedamų griežtų apribojimų.

Islamistų grupuotė, perėmusi šalies kontrolę po JAV ir sąjungininkų pajėgų pasitraukimo, beveik iš karto nurodė merginoms ir jaunoms moterims nesimokyti ir likti namuose. Per ankstesnį Talibano valdymą 1990-aisiais moterims buvo uždrausta mokytis ir dirbti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite