Angle down Atgal

Abiturientų išleistuvės neįprastu laiku ir neįprastose vietose

Praėjusį savaitgalį abiturientai ir jų tėveliai pasitiko su jauduliu širdy – užvėrė gimnazijų duris ir, atsiėmę atestatus, pasiruošė tolimesniam skrydžiui. Į savarankišką gyvenimą išlydėti Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Musninkų A. Petrulio ir Gelvonų gimnazijų abiturientai.

Neįprastu laiku, rugpjūčio mėnesį, kai atestatai būdavo įteikiami liepos mėnesį, neįprastose vietose – L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos – prie skulptūros „Širvinta“, Musninkų A. Petrulio ir Gelvonų gimnazijų – vidiniuose kiemeliuose – vykusiose išleistuvių iškilmėse netrūko jautrių žodžių, prasmingų palinkėjimų, aplodismentų gimnazijas baigusiems moksleiviams.

„Jaunystė – laukai žali, vėjas veržlus, bebaimis, balta lelija vandeny. Tai nerimo gaidelė širdin įsmigus. Pirma išdavikė ašara skausme išdygus.

Tačiau kaip greitai ji prabėga. Dar, regis, vakar nedrąsiai ėjome į pirmą klasę vedami mamos už rankutės, o šiandien jau turime palikti savo gimtuosius namus, savo mokyklą. Gaila palikti mokyklos suolą, tačiau norisi ištiesti ranką ir tam naujam, dar nepažintam gyvenimui“ – į atestatų įteikimo šventės dalyvius jautriai kreipėsi Gelvonų gimnazijos abiturientė Darija Maleckaitė.

Švenčių metu buvo įteikti ne tik atestatai, bet ir Širvintų rajono savivaldybės premijos penkiems abiturientams, gavusiems šimtukus už egzaminus. Tai Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistėms Audronei Markūnaitei (šimtukus gavo už anglų ir lietuvių kalbos egzaminus), Gretai Andronavičiūtei (už anglų k. egzaminą), Evelinai Voleišo (už anglų k. egzaminą), Karolinai Čereškaitei (už rusų k. egzaminą) ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokiniui Rėjui Kerevičiui (už anglų k. egzaminą).

Rugpjūčio 5 dieną Nacionalinė švietimo agentūra paskelbė paskutinius valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Pasak Nacionalinės švietimo agentūros direktorės Rūtos Krasauskienės, anglų kalbos egzamino rezultatai džiugina, o matematikos – labai prasti.

Širvintų rajono savivaldybės gimnazijose anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą laikė 71 abiturientas. Rezultatai gana geri: gauti net keturi 100 balų įvertinimai.

Mokiniai, laikę rusų (8), istorijos (29), geografijos (25), chemijos (3), fizikos (7), informacinių technologijų (8) egzaminus, juos išlaikė.

Iš 56 Širvintų rajono gimnazijų abiturientų, laikiusių matematikos egzaminą, neišlaikė 20. Biologiją laikė 20 gimnazistų, iš kurių vienas neišlaikė.

Tarp 258 Lietuvos mokyklų abiturientų, gavusių po 2 šimtukus, yra ir Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientė Audronė Markūnaitė. Ji pelnė 100 balų įvertinimą už lietuvių ir anglų kalbų valstybinius brandos egzaminus.

Nuotraukos iš L. Stuokos-Gucevičiaus, Gelvonų gimnazijų ir Širvintų rajono savivaldybės feisbuko paskyrų

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite