Angle down Atgal

A. Zuokienė: „Manęs visi klausia, kaip atrodo ta korona?“

Klaipėdos hospise su sergančiaisiais dirbanti Agnė Zuokienė papasakojo apie tai, kaip koronavirusas atrodo iš arti.

Atvirai apie savo patirtį moteris paskelbė socialiniuose tinkluose.

„Vakar, kai sužinojome, jog prie 12 anksčiau pasveikusiųjų VšĮ “Klaipėdos paliatyviosios pagalbos ir šeimos centre”, prisideda dar 10 pasveikusių pacientų ir lieka sergantys tik 7, su mergaitėmis, kuriomis dirbau Klaipėdoje 2 savaites, aptarėme, tuos 7 atvejus – kodėl būtent šių žmonių COVID-19 dar nepaleidžia.
5 atvejai absoliučiai nepaaiškinami – žmonės gerai valgo, dalis jų kalba, dalis net skaito. Visgi, iš jų, 2 žmonės vis kviečiasi pagalbos. Kai prieini, lyg ir viskas gerai, nesiskundžia jokiais skausmais. Galimai, kada nors ateityje paaiškins, kodėl vis kvietė ir kvietė pagalbą.
Tuo tarpu 2 moterys, geso mūsų akyse. Pirmomis dienomis dar dainavo ar nesisiskundė apetitu, o toliau kasdien viskas vis blogėjo. Jei ne nuolatinis skysčių lašinimas, matomai, būtume jas praradę. Ir žvilgsnis – toks liūdnas, liūdnas, jog net sunku žiūrėti į akis. Nors nesakė apie jokius skausmus, tačiau akivaizdu, kad ta korona jas labai kankino. Viena jų kažkurį vakarą prasitarė man – aš ryt jau išeisiu.
Man, jau 18 metų dirbančiai su onkologiniais ligoniais, taip yra pasakęs ne vienas žmogus. Deja, dažniausiai, taip ir nutikdavo. Bet mes nepaleidome tos močiutės, “atlašinome” ir ji vėl po truputį pradėjo valgyti ir atsigauti.
Jei ne šie du atvejai, sakyčiau, kad aš coronaviruso nemačiau, nors jis buvo nustatytas 31-am pacientui, su kuriais ir praleidau 12 dienų.
Man būnant įstaigoje, mirė viena moteris, tačiau sakyčiau, kad ji mirė su korona, bet ne nuo koronos. Labai norėjosi ją išgelbėti, bet ją pasiglemžė krūties vėžys.
Kodėl tas coronavirusas toks nepaaiškinamas? Atsakysiu žmonių kalba, nes medikai aiškina labai sudėtingai.
Esant palankiai situacijai, kai žmogus nesisaugo, virusas peršoka “ant kito žmogaus”. Jis gudrus strategas. Tyliai įėjęs į organizmą, iššienauja visus organizmo karius “leukocitus” ir pradeda bujoti. Kraujo tyrimas tuomet fiksuoja sumažėjusį kraujo karių “leukocitų” kiekį. Be savo karių organizmas senka. Tuomet, virusas priima savo taktiką – kaip elgtis – dažniausiai, tiesiai eiti į plaučius. Virusui niekas nesipriešina, nes kariai išguldyti. Valio, viruso pergalė.
Kitas scenarijus, ką skaitėme spaudoje – sveikam organizme, įsileidus coronavirusą viskas sukyla, prasideda beprotiškas gynybinių ląstelių gaminimas. Nesubalansuotas. Prigaminama perdaug “karių”, jie nežino, kaip elgtis ir tai vadiname citoksinų audra. Besigindamas organizmas persistengia ir pats save pražudo“. – rašė žinoma moteris.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite