Angle down Atgal

A. Veryga su užsienio ekspertais diskutuos skiepų klausimais

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga rugsėjo 11–12 d. Briuselyje (Belgijoje) dalyvaus Europos Komisijos (EK) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rengiamame aukšto lygio susitikime vakcinacijos klausimais. Jame ekspertai iš įvairių užsienio šalių tarsis, kaip būtų galima mažinti užkrečiamųjų ligų mastą ir skatinti žmones skiepytis, nes skiepai, kaip įrodyta mokslo, yra efektyviausia prevencijos priemonė nuo užkrečiamų ligų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministro A. Verygos teigimu, Lietuva, kaip ir kitos šalys, susiduria su iššūkiais skiepijimų srityje. Ypač kelia nerimą didėjantis klaidinančios informacijos srautas apie skiepijimų nesaugumą bei neveiksmingumą viešojoje erdvėje.

„Stebima tendencija, kad žymių žmonių pasisakymai apie vakcinų neefektyvumą ar žalą daro poveikį gyventojų požiūriui į skiepus ir mažina jų pasitikėjimą vakcinomis. Visgi džiugu, kad pastaraisiais metais Lietuva padarė didelį proveržį, įtraukiant naujas vakcinas į skiepijimo programą“, - sako ministras A. Veryga.

2014-2018 m. į Lietuvos vaikų skiepijimų kalendorių buvo įtrauktos pneumokokinės infekcijos, žmogaus papilomos viruso infekcijos, rotavirusinės infekcijos bei B tipo meningokokinės infekcijos vakcinos. Dėl nepalankios meningokokinės infekcijos situacijos Lietuva yra viena iš pirmųjų, t. y. ketvirtoji, šalių Europos Sąjungoje (ES) įtraukusi B tipo meningokokinę infekcijos vakciną į skiepijimų kalendorių.

Šiame susitikime planuojama tartis, ar reikalingas tarptautinis globalus strateginis ir ilgalaikis dokumentas, kuriame būtų numatyti tikslai likviduojant ar išnaikinant kai kurias ligas ir mažinant vakcinomis valdomų ligų naštą. Lietuva tam pritartų, nes išnaikinti užkrečiamąsias ligas galima tik suvienijus visų pasaulio šalių pastangas ir koordinuojant veiksmus. Tad būtinas glaudus visų valstybių bendradarbiavimas, apibrėžtas globaliame strateginiame dokumente, pabrėžia SAM.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite