Angle down Atgal

A.Veryga: „Situacija po truputį stabilizuojasi“

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad pandemijos situacija šalyje po truputį stabilizuojasi.

Vis dėlto, jo teigimu, beveik visoje Europoje, išskyrus Islandiją, Norvegiją ir Suomiją, sergamumas koronavirusu vis dar didelis.

„Praėjusią savaitę turėjome tiek atvejų skaičiaus augimą, tiek vidutiniškai nustatomų naujų infekcijos atvejų procentą. Tačiau vienas geras ženklas – augimas nebebuvo eksponentinis (...), ir tai leidžia labai rezervuotai pasidžiaugti, kad situacija po truputį stabilizuojasi. Kaip iš tikrųjų yra, matysime toliau šią savaitę“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Pasak ministro, visose savivaldybėse šalyje yra aukštas sergamumo koronavirusu rodiklis.

„Nepaisant to, kad karantinas paskelbtas visur, stebime savivaldybių rodiklius – praktiškai visos, išskyrus Neringą, yra raudonos. Neringa yra geltona, bet tik todėl, kad neatitiko vieno iš kriterijų – absoliutus fizinis atvejų skaičius yra nedidelis“, – akcentavo A. Veryga.

Duomenys rodo, kad dauguma gyventojų ir įstaigų laikosi karantino reikalavimų

Ministro teigimu, daugiausiai pažeidimų fiksuojama dėl veido apsaugos priemonių dėvėjimo.

„Galima pasidžiaugti, kad jau dabar didžioji dauguma savivaldybių, 58 savivaldybės pateikė duomenis apie tai, kokie pažeidimai buvo nustatyti, tai galiu tik paminėti, kur buvo didžiausi skaičiai nustatyti. Tai, aišku, daugiausiai buvo nustatyta kaukių dėvėjimo pažeidimų, taip pat buvo nustatyta pažeidimų prekybos vietose, būriavimosi vietose trys pažeidimai, viešajame transporte penkti“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje pastarosios savaitės duomenis pristatė A. Veryga.

Ministro teigimu, dėl kaukių nedėvėjimo buvo nustatyti 44 pažeidimai, taip pat užfiksuota 14 pažeidimų dėl reikalavimų nesilaikymo prekybos vietose.

„Bendrai, jeigu vertinti procentais, tai procentai tikrai labai nedideli nuo patikrintų įstaigų ar gyventojų ir bendrąja prasme galima sakyti, kad didžioji dalis gyventojų, įmonių, įstaigų laikosi karantino reikalavimų“, – apibendrino jis.

„Korona Stop LT“ programėlę yra parsisiuntę apie 83 tūkst. gyventojų

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat sako, kad koronaviruso plitimui stabdyti skirtą „Korona Stop LT“ programėlę yra parsisiuntę apie 83 tūkst. gyventojų.

Ši programėlė yra skirta informuoti žmones apie tai, kad jie buvo arti užsikrėtusio asmens.

„Mobiliąją programėlę „Korona Stop LT“ yra parsisiuntę maždaug 83 tūkst. piliečių į savo mobiliuosius įrenginius“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Veryga.

Jis taip pat priminė, kad toliau vyksta rezervo priemonių dalijimas ir pristatymas į gydymo įstaigas, kurios reikia pagalbą koronaviruso infekcija sergantiems pacientams.

„Per praėjusią ir šią savaitę yra išdalyta daugiau kaip 200 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, kurie buvo įsigyti valstybės rezervui ir dabar prireikus yra pristatomi į gydymo įstaigas“, – sakė ministras.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite