Angle down Atgal

A. Veryga: neatmestina, kad Vyriausybė ims riboti konkrečias sritis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad papildomų koronaviruso pandemijos valdymo priemonių veiksmingumas priklauso nuo visuomenės sąmoningumo.

Vis dėlto jis neatmeta galimybės, kad kai kurios priemonės bus įvestos nacionaliniu mastu.

„Tomis priemonėmis, kurios dabar yra, situacijos suvaldyti neįmanoma, nes jei virusas plinta, vadinasi, kad priemonių nepakanka arba tų priemonių yra nesilaikoma. Priemonės įvedimas pats savaime nieko nereiškia, jei žmonės yra linkę pažeidinėti rekomendacijas, jų nesilaikyti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Jo teigimu, svarbu, kad žmonės ir patys laikytųsi rekomendacijų.

„Viskas priklauso nuo visuomenės sąmoningumo. Aišku, šioje situacijoje reikia ieškoti daugiau priemonių, apie jas kalbėjome – apie savivaldybių zonas, apie griežtesnių priemonių taikymą“, – kalbėjo ministras.

Pasak A. Verygos, pirmadienį savivaldybėms, susiduriančioms su didžiausiu COVID-19 infekcijos atvejų skaičiumi, bus išsiųstos rekomendacijos dėl papildomų galimų sprendimų.

„Jeigu tų priemonių nebus imtasi, bus svarstoma, kaip papildomus apribojimus įvesti nacionaliniu mastu“, – teigė A. Veryga.

Gali būti, kad Vyriausybė ims riboti kai kurias veiklas

Ministras taip pat atkreipė dėmesį į kai kurias specifines sritis, kur plinta virusas – šokių, dainavimo repeticijos, sporto klubai. Juos A. Veryga paragino griežtai laikytis visų saugumo priemonių.

„Deja, turime liūdnų pavyzdžių, kad infekcija ten plinta. (...) Jei matysime, kad infekcija plinta būtent šiose vietose, tai neatmestina, kad Vyriausybė imsis riboti būtent konkrečias sritis“, – pridūrė A. Veryga.

Rizika rinkimų apylinkėse užsikrėsti koronavirusu yra minimali?

 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad rizika Seimo rinkimų apylinkėse užsikrėsti koronavirusu yra minimali.

„Ten rizika yra labai minimali. Ko gero, tų rizikų mes rastume gerokai daugiau ne rinkimų apylinkėse, o vietose, kur žmonės šiaip susirenka, susitinka“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Veryga.

„Vertinant bendrai, eit balsuoti tikrai yra saugu, aišku, jei yra laikomasi visų rekomendacijų, kurios yra pateiktos: tiek asmens apsaugos priemonių naudojimo, rankų dezinfekcijos, savo rašiklių turėjimo ir panašių“, – pridūrė ministras.

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture vyksta nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Pagrindinė rinkimų diena – spalio 25 diena.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite