Angle down Atgal

A. Veryga: ligoninių steigėjai kuo skubiau turėtų ieškoti papildomų lovų COVID-19 pacientams

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad lovų, skirtų COVID-19 pacientams, skaičius buvo padidintas, tačiau, pasak jo, tai tik trumpalaikis sprendimas, nes, jo teigimu, hospitalizuotų koronaviruso infekcija užsikrėtusių pacientų skaičius sparčiai didėja. Todėl A. Veryga ragina ligoninių steigėjus, t. y. savivaldybes, kuo skubiau ieškoti sprendimų dėl papildomų lovų steigimo.

„Šiuo metu COVID-19 pacientams skirtų ligoninių lovų skaičius jau yra išplėstas nuo anksčiau buvusių 400 iki 663. Ir iš šitų lovų apie 50 proc. jau yra užimta. Vien tik per savaitgalį buvo paguldyta 60 naujų pacientų, skaičius pakankamai greitai auga, įstaigoms tikrai yra didelis iššūkis lovas pertvarkyti, pritaikyti COVID-19 pacientams“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

Ministras ragina ligoninių steigėjus, kuriais daugeliu atvejų yra savivaldybės, aktyviai bendradarbiauti su organizuojančiomis ligoninėmis ir ieškoti sprendimų, kaip atrasti papildomų lovų COVID-19 infekcija sergantiems pacientams.

„Noriu tikrai kreiptis į savivaldybes ir paraginti gydymo įstaigų steigėjus, ypatingai ten, kur steigėjai yra savivaldybės, aktyviai bendradarbiauti su organizuojančiomis ligoninėmis 5 regionuose ir greitai reaguoti į jų prašymus, nurodymus ir patarimus dėl ligoninių lovų pertvarkymo“, – akcentavo A. Veryga.

„Nes matome, kad kai kuriais atvejais, deja, bet susiduriama su tam tikru pasipriešinimu. Ir, manau, kad tikrai nebus lengva ateityje naujiems sprendimų priėmėjams tvarkytis su tam tikra savo pačių susikurta situacija“, – pridūrė jis.

A . Veryga teigia, kad situaciją dėl papildomų lovų koronavirusu užsikrėtusiems pacientams apsunkina ir tai, kad Lietuvoje ligoninių modelis yra decentralizuotas.

„Lietuvoje ligoninių modelis yra praktiškai visiškai decentralizuotas, didžiosios dalies gydymo įstaigų steigėjai yra savivaldybės ir nėra taip paprasta pasitelkti naujas lovas ir perorganizuoti darbą ten. Viskas labai priklauso nuo įstaigų geranoriškumo, nuo steigėjų“, – sakė jis.

Ministras taip pat ragino Vilniaus savivaldybę, kurioje COVID-19 pacientams skirtų lovų sparčiai mažėja, kuo greičiau bendradarbiauti su organizuojančia ligonine Santaros klinikomis ir ieškoti sprendimų, kur galima įsteigti papildomas lovas.

„Girdime tam tikrus nerimo ženklus iš Vilniaus. Noriu pakviesti savivaldybę aktyviai bendradarbiauti su organizuojančia ligonine, t. y. su Santaros klinikomis ir nedelsiant kartu spręsti klausimus dėl papildomų lovų įsteigimo ir išplėtimo“, – ragino jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite