Angle down Atgal

A. Veryga: kitą savaitę bus diskutuojama dėl naujų priemonių, kurios padėtų mažinti atvejų skaičių

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad, situacijai dėl pandemijos negerėjant, kitą savaitę bus diskutuojama dėl naujų priemonių ir karantino sąlygų peržiūrėjimo.

„Kalbant bendrai apie situaciją, deja, ji negerėjanti. Ir toliau blogėja. Neturime eksponentinio augimo, bet kiekvieną savaitę matome augantį atvejų skaičių, o tai reiškia, kad tų priemonių, kurios šiuo metu yra taikomos, nepakanka ir viruso plitimas nesustoja“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Kitą savaitę, pirmadienį, COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitete bus iš naujo peržiūrimos karantino sąlygos ir priemonės, bus diskutuojama, kokių naujų priemonių reikėtų ir būtų galima imtis tam, kad atvejų skaičius pradėtų mažėti“, – pridūrė ministras.

Tarp galimų papildomų priemonių, kuriomis būtų siekiama sumažinti sergamumo šalyje mastą, A. Veryga įvardijo griežtesnį apsaugos priemonių taikymą darbo vietose bei nuotolinio ugdymo galimybę.

„Bus kalbama apie priemones darbo vietoms, ką galbūt būtų galima reglamentuoti griežčiau: tą patį nuotolinį darbą, kaukių dėvėjimą ne tik ten, kur yra aptarnaujami klientai, bet ir kai yra bendraujama su kolegomis. Ir tikrai manau, kad klausime kolegų iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dėl ugdymo proceso peržiūrėjimo (...), ar negalima organizuoti daugiau nuotolinio darbo“, – teigė jis.

Laikinojo ministro teigimu, kitą savaitę taip pat bus siūloma atidėti leidimo lankyti muziejus ir galerijas įsigaliojimą.

„Siūlysime ir naikinti ar bent jau atidėti tas išimtis, kurios jau yra suplanuotos. Siūlysime pirmadienį atidėti išimčių įsigaliojimą muziejams ir kitoms kultūros įstaigoms. Dabar ne laikas tokiems reiškiniams“, – sakė A. Veryga.

Anksčiau Vyriausybė buvo pritarusi siūlymui nuo gruodžio 10 dienos leisti muziejų ir galerijų lankymą ne didesnėmis kaip 2 žmonių grupėmis.

Lietuvoje sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų penktadienį siekė 1011,2.

Lietuvoje karantino režimas galioja nuo lapkričio 7 iki gruodžio 17 dienos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite