Angle down Atgal

A. Širinskienė neatsisako ketinimo kreiptis į VTEK dėl Vyriausybės delegacijos pusryčių

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentarė Agnė Širinskienė neišsižada savo planų kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl Lietuvos delegacijos Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) pusryčių, kuriuos apmokėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldi įstaiga VšĮ „Versli Lietuva“. Jos nuomonės nepakeitė ir tai, kad nei premjerė Ingrida Šimonytė, nei ministrė Aušrinė Armonaitė šiame renginyje nedalyvavo.

„Jeigu žiūrėtume į pačią sąskaitą, ir mano įraše kalba ėjo ne tik apie Šimonytę ir Armonaitę, bet ir apie Lietuvos delegaciją, kuri buvo sudaryta tiek iš Vyriausybės, tiek iš ministerijų atstovų. Šiuo atveju netgi jeigu ir keli žmonės iš delegacijos nepusryčiavo ar nepietavo, tai kyla klausimas dėl visų likusiųjų, kurie yra lygiai taip pat valstybės tarnautojai ir kuriems yra taikomas viešųjų ir privačiųjų interesų derinimas valstybės tarnyboje“, – Eltai tvirtino A. Širinskienė.

„Valstietės“ teigimu, esmės nekeičia ir tai, kad premjerė ir ministrė pačios šiame renginyje nedalyvavo. Problema, jos įsitikimu, yra tai, kad ministerijai pavaldi įstaiga apmoka Vyriausybės delegacijos narių pietus. A. Širinskienė pabrėžia, kad praėjusioje kadencijoje susisiekimo ministro pareigas ėjęs Jaroslavas Narkevičius tuomet susilaukė tada dar opozicijoje buvusių konservatorių kritikos dėl identiškos situacijos.

„Suprantu, kad yra valdančiųjų noras nukreipti dėmesį nuo esmės, bet esmė yra ta, kad mes turime labai analogišką situaciją kaip Emyratuose įvyko pono Narkevičiaus komandai, kur taip pat buvo pietaujama su verslu, apmokėjo Lietuvos geležinkeliai ar Automobilių kelių direkcija. Šiuo atveju delegacijai apmokėjo „Versli Lietuva“. Tai man labai keista, kad valdantieji, tuometinė opozicija ten matė problemas, bet dabar ji tų problemų nebemato“, – teigė politikė.

„Valstietės“ neįtikino ir ministrės išsakyta pastaba, kad dalis politikų iki šiol nesupranta tokių investicijų ir delegacijų svarbos Lietuvos ekonomikai ir investicijų pritraukimui.

„Tai ir rodo ponios Armonaitės dviveidiškumą. Nes kai Narkevičius bandė tą patį tvirtinti, tai kažkodėl jie tokių investicijų prasmės nematė“, – atkirto ji.

Pati LVŽS frakcijos narė sako, kad šios istorijos ji apskritai būtų nekėlusi, jeigu ne dabartinių valdančiųjų kritika tuometiniam susisiekimo ministrui J. Narkevičiui. Jos vertinimu, tai, kad panašioje situacijoje atsidūrę dabartiniai valdantieji problemos nebeįžvelgia, tik parodo, jog taikomi dvigubi standartai.

„Tikrai būčiau nekėlusi. Su šia istorija man buvo svarbu parodyti, kaip kartais atsiranda tam tikras dviveidiškumas, kada vienaip vertini, kai nutinka tavo oponentui, o kitaip vertini, kai lygiai ta pati situacija nutinka tau pačiam“, – tikino A. Širinskienė.

ELTA primena, kad antradienį opozicinės LVŽS frakcijos atstovės A. Širinskienės socialiniame feisbuko tinkle paskelbtus teiginius, jog į JAE keliavusios premjerė I. Šimonytė bei ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė esą pusryčiavo už ministerijai pavaldžios įstaigos „Versli Lietuva“ lėšas, ministrė pavadino „melagienomis“ ir „kliedesiais“, nes politikės šiuose pusryčiuose apskritai nedalyvavo.

„Panašu, kad VšĮ „Versli Lietuva“, kurios savininko teises ir pareigas įgyvendina A. Armonaitės vadovaujama Ekonomikos ir inovacijų ministerija, apmokėjo lengvus A. Armonaitės bei I. Šimonytės ir jas lydėjusių kitų delegacijos narių pusryčius Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Pusryčiai buvo ant tiek „lengvi“, kad kainavo beveik 5 tūkstančius eurų, t.y. maždaug tiek, kiek tūlas lietuvis uždirba per pusmetį. Taip atrodo žemiau pridedama sąskaita, joje nurodytus JAE dirhamus pavertus mums įprastais eurais“, – feisbuke antradienį rašė A. Širinskienė.

Tuo metu pati ekonomikos ministrė A. Armonaitė tokią opozicijos atstovės „istoriją“ vadina melagiena, kadangi nei ji, nei premjerė šiame renginyje apskritai nedalyvavo.

„Šiandien iš Seimo narės feisbuko sužinojau, kad sekmadienį su premjere Ingrida Šimonyte už 4500 eurų „pusryčiavau“ Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tai yra melas ir naftalininiai kliedesiai. Kolegė galėjo nesunkiai patikrinti, kad tuo metu mes su premjere jau buvome lėktuve pakeliui namo. Bet kam čia tikrinti. Juk tikri faktai būtų sugadinę tokį gerą „skandalą“, – feisbuke A. Širinskienei atsakė A. Armonaitė.

„A.Širinskienės paminėtas renginys buvo organizuotas 138 verslininkų. 4500 € investicija tokiam veiksmui nėra didelė. Bent vienas kontraktas kelis kartus atpirks šią Lietuvos investiciją“, – aiškino ji.

Ministrė taip pat išreiškė nusivylimą, kad kai kurie politikai esą nesupranta, kaip svarbu padėti Lietuvos verslui ir kaip tokios investicijos apskritai atsiperka visai valstybei.

„O iš tikrųjų tuo metu sekmadienį JAE vyko tęstinis Verslo forumo, kuriame aš dalyvavau penktadienį ir šeštadienį, renginys. Apie penkiasdešimt Lietuvos verslo įmonių buvo Dubajuje užmegzti kontaktus su šios valstybės verslais – investuoti, parduoti savo prekes. Mes su premjere dvi dienas buvome su Lietuvos verslininkais, kad padėtume jiems plačiau atverti vartus į šios turtingos valstybės rinką. Susitikinėjome su ministrais ir JAE verslininkais. Šiuose kraštuose politikų dalyvavimas tokiuose renginiuose yra labai svarbus“, – tvirtino A. Armonaitė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite