Angle down Atgal

A. Širinskienė apie kandidatę į teisingumo ministres: žada daryti tai, kas jau padaryta

Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto narė Agnė Širinskienė teigia, kad kandidatė į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska, Prezidentūrai pasižadėjusi atlikti sėkmingus resocializacijos ir probacijos darbus bausmių vykdymo sistemoje, kurie, pasak A. Širinsienės, jau seniausiai atlikti. A. Širinskienė stebisi, kad kandidatė yra nesusipažinusi su dar 2018 m. pradėta bausmių vykdymo sistemos reforma.

„(...) Noriu apsistoti ties keletu kandidatės į teisingumo ministres E. Dobrovolskos pažadų, kuriuos ji dalina tiek Prezidentui, tiek ir Lietuvos žmonėms. Kandidatė nurodo, kad „Šiandien mes net neturime vizijos, kaip mūsų įkalinimo įstaigos turėtų atrodyti, ir šiomis sąlygomis vykdyti sėkmingą resocializaciją yra labai sudėtinga“ bei žada peržiūrėti bausmių vykdymo sistemą, resocializacijos ir probacijos klausimus. Atrodo, tarsi kandidatė perskaitė trejų metų senumo ataskaitas, nes visa tai, kas jos paminėta, jau yra padaryta“, – savo feisbuko paskyroje teigia A. Širinskienė.

Parlamentarė stebisi, kad E. Dobrovolska neturi naujos vizijos bei žada ne tęsti reformas, o ieškoti naujų sprendimų, kurie iš esmės jau yra vykdomi.

„Nenoriu veltis į spekuliacijas apie tai, ką reiškia kandidatės į teisingumo ministrus pažadai padaryti jau kitų nuveiktus darbus – jos netyčinį nežinojimą ar tiesiog norą paskui pasidžiaugti greitas rezultatais – bet man kelia nerimą tai, kad neturint vizijos ir nematant sistemos mes, užuot tęsdami pradėtas reformas, ketverius metus ieškosime tų sprendimų, kurie jau surasti ir iš esmės vykdomi“, – svarstė A. Širinskienė.

Pasak Seimo narės, 2018–2020 m. buvo skirtas ypatingas dėmesys bausmių vykdymo sistemos reformai, kuri jau davė realių rezultatų.

„Nors visos priemonės įsigaliojo palyginti neseniai, jos jau per pirmuosius dvejus metus leido daugiau kaip tūkstančiu sumažinti bendrą įkalintų asmenų skaičių. Lietuva sparčiai artėja prie ES vidurkio: įkalinimo įstaigose esančių asmenų rodiklis 100 tūkst. gyventojų sumažėjo nuo 232 iki 194. Kas yra svarbu – sumažinę įkalintųjų skaičių kas mėnesį sutaupome apie 130 tūkst. eurų, o šios lėšos panaudojamos kalinių sąlygų gerinimui. Tai, kartu su kitomis priemonėmis, leis išvengti gausių kompensacijų kaliniams už netinkamas gyvenimo sąlygas mokėjimo, o tuo, kaip žinia, Lietuva Europoje taip pat ilgai išsiskyrė“, – teigia ji.

Seimo narė primena, kad Sveikatos priežiūra laisvės atėmimo vietose jau integruota į nacionalinę sveikatos sistemą. Taip pat, anot A. Širinskienės, nuteistieji buvo apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu.

„Taip sudarytos sąlygos gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Šie pokyčiai suteikė ir galimybę vidutiniškai 33 procentais padidinti įkalinimo vietose dirbančių sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokestį“, – teigia ji.

A. Širinskienė taip pat teigia, kad E. Dobrovolskos noras piginti notarų ir antstolių paslaugas jau taip pat yra padarytas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite