Angle down Atgal

A . Šešelgis: sveikatos sistemos pasirengimą koronavirusui vertinu 8 balais

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis koronaviruso grėsmės kontekste sveikatos sistemos pasirengimą vertina 8 balais iš 10. Pasak viceministro, sveikatos sistemos silpniausia vieta yra tai, kad nėra tikslių algoritmų, kaip elgtis iškilus koronaviruso grėsmei, todėl atliekami prevenciniai, o ne tiksliniai veiksmai.

„Iš 10 balų vertinčiau turbūt 8 balais, nes tikrai turime dar kur pasitempti“, – „Delfi Dienoje“ kalbėjo A. Šešelgis.

Sveikatos apsaugos viceministras pripažįsta, kad ministerija neretai imasi prevencinių, o ne tikslinių veiksmų.

„Silpniausia vieta yra ta, kad nebūnant labai tiksliems algoritmams, mes daug darome prevencinių veiksmų, o ne tikslinių, kurie norėtųsi, kad būtų“, – teigė jis.

A . Šešelgio teigimu, dėl to prevenciniais tiksliais dažnai į laboratoriją vežami mėginiai asmenų, kurie net neatitinka tyrimui reikalingų kriterijų.

„Labai daug mėginių ateina į laboratoriją, kurie galbūt net būna paimami ir vežami į laboratoriją dėl koronaviruso iš žmonių, kurie net neatitinka kriterijų, dėl kurių reikėtų tą daryti“, – kalbėjo A . Šešelgis.

„Bet kol nėra labai didelio kiekio tų mėginių, mes tikrai džiaugiamės, kad atsarga gėdos nedaro“, – pridūrė jis.

A . Šešelgio teigimu, šiuo metu laboratorija yra pajėgi vienu metu ištirti 70 mėginių, o per parą, pasak jo, tai galima atlikti tris kartus.

„Yra ciklas, aparatūros apimtis ir galimybės: 70 (mėginių – ELTA) užkrauni, o po 6-7 valandų vėl paruoši visą reikiamą įrangą laboratoriniams tyrimams“, – kalbėjo jis.

Sveikatos apsaugos viceministras taip pat pabrėžė, kad mėginių tyrimo proceso „kol kas pagreitinti, deja, galimybės nėra“.

„Jeigu šalys atrastų greitesnius būdus, mes tikrai pirmieji žinotume ir tikrai stengtumėmės pritaikyti“, – patikino A. Šešelgis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį, po socialiniuose tinkluose reikštų nesutarimų su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Skirmantas Malinauskas pareiškė pasitraukiąs iš premjero Sauliaus Skvernelio patarėjo ir Ekstremalių situacijų valdymo centro Visuomenės informavimo grupės vadovo pareigų.

Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį patikino paprašęs į Ekstremalių situacijų valdymo centro Visuomenės informavimo grupės vadovo pareigas vietoj S. Malinausko skirti kitą asmenį dėl to, kad, pasak ministro, su juo nebuvo derinama svarbi informacija.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite