Angle down Atgal

A. Šešelgis: reagentų užteks

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigia, kad sekmadienio vakarą atgabentų reagentų, atsižvelgiant į laboratorijų pajėgumus, užteks iki kitos siuntos atgabenimo.

Sekmadienio vakarą Vilniaus oro uoste nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“, pargabenęs iš Belgijos į Lietuvą koronaviruso tyrimams reikalingus reagentus. Šiuo reisu jų pargabenta 5 tūkstančiai. Tai – dalis užsakymo, kiti daugiau nei 25 tūkst. reagentų taip pat, planuojama, netrukus pasieks Lietuvą.

Pasak A. Šešelgio, savo dalį reagentų Vilnius ir Kaunas pasiims dar šiąnakt, o Šiauliai bei Klaipėda - pirmadienio rytą. Viceministras pažymėjo, kad Lietuva yra užsakiusi per 100 tūkstančių reagentų.

„Tikimės pastovus kiekis reagentų Lietuvą pasieks be trikdžių (...) Kitą savaitę turėsime dar 10 tūkstančių (...) Tikimės, kad logistika nestrigs, kaip šį kartą“, – sakė A. Šešelgis.

Anot A. Šešelgio, gydytojai turi nuspręsti, kuriam asmeniui reikalingas testas dėl koronaviruso.

„Tai turi gydytojai spręsti. Pasitikėkime gydytojais. Jeigu jie matys, kad yra bent mažiausias įtarimas, ar būtinybė, jie tuos tyrimus galės paimti (...) Dabartiniai reagentų kiekiai, pagal dabartinius laboratorijų pajėgumus – pakankami“, – sakė A. Šešelgis.

„Jeigu norėčiau išsitirti be jokios priežasties, tai gal būtų net keistoka. Jeigu aš dabar norėčiau išsitirti dėl koronaviruso, nors aš praktiškai vengiu visų kontaktų. Neturėjau reikalų su žmonėmis, kurie grįžę ir stengiausi laikytis visų rekomendacijų, kurios yra pateiktos. Tai aš manau, neturint jokių simptomų ir dėl įdomumo tikrai šito nedaryčiau ir nerekomenduočiau“, – sakė jis.

ELTA primena, kad šiuo metu SAM yra užsakiusi beveik 200 tūkst. reagentų. Taip pat užsakyti greitieji testai medikams ir pareigūnams. Tikimasi, kad jie taip pat bus pristatyti be trikdžių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite