Angle down Atgal

A. Merkel slapta aplankė Berlyno ligoninėje gydytą A. Navalną

Vokietijos kanclerė Angela Merkel slapta aplankė Rusijos opozicionierių Aleksejų Navalną, kai šis dėl apnuodijimo buvo gydomas Berlyno klinikoje, pirmadienį pranešė leidinys „Der Spiegel“.

Pasak „Der Spiegel“ šaltinių, A. Merkel „visiškai slaptai“ aplankė A. Navalną ligoninėje „Charite“, kurioje jis buvo gydomas 32 dienas, 24 iš jų – intensyviosios slaugos palatoje. 

Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas pasijuto blogai ir prarado sąmonę skrisdamas iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Lėktuvui skubiai nusileidus jis ilgiau kaip parą buvo gydomas Omsko miesto ligoninėje, o rugpjūčio 22 dieną perkeltas į Berlyno universitetinę ligoninę „Charite“.

Rugsėjo 2 dieną Vokietijos pareigūnai, remdamiesi šalies kariuomenės laboratorijos išvadomis, paskelbė, kad A. Navalno organizme aptikta nuodų iš nervus paralyžiuojančių medžiagų grupės „Novičiok“ pėdsakų. Tos pačios grupės medžiaga, kaip teigia Londonas, 2018 metais Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė.

Praėjusios savaitės viduryje 44 metų A. Navalnas buvo išrašytas iš Berlyno ligoninės. Kol tęs reabilitaciją, jis liks Vokietijoje, o vėliau planuoja sugrįžti į Rusiją.   

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite