Angle down Atgal

A. Mazuronis: pozicija galutinai sutrypė paskutinius demokratijos likučius

Seimo Darbo partijos frakcijos narys Andrius Mazuronis tvirtina, kad šįryt paaiškėjus, jog visi opozicijai priklausantys vicepirmininkai yra pašalinti iš birželio mėnesio parlamento posėdžių vedimo grafikų, buvo paskutinis lašas, paskatinęs opoziciją nedalyvauti tolimesniame posėdyje.

„Opozicijos atstovai buvo išbraukti iš pirmininkavimo grafiko birželio mėnesį, nepaisant jokių demokratinėse visuomenėse nusistovėjusių normų, kad parlamento darbe dalyvauja tiek pozicijos, tiek opozicijos atstovai. Ši kadencija man ketvirta parlamente ir aš pirmą kartą mačiau tokį pirmininkavimo grafiką ir tokį pozicijos elgesį su opozicija“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė A. Mazuronis.

Seimo pirmininkės pavaduotas aiškino, kad sprendimas pasitraukti iš posėdžio brendo nuo tada, kai trečiadienį buvo sušauktas neeilinis plenarinis posėdis dėl žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko interpeliacijos klausimo. Toliau, pasak Seimo nario, ir situacija su pirmininkavimo grafikais, ir pozicijos nesiskaitymas su opozicija privedė prie to, kad Seimo opozicija šiandien posėdžiaus atskirai, kovo 11–osios Akto salėje.

„Pozicija galutinai sutrypė paskutinius demokratijos likučius, galutinai bando ištrinti opoziciją iš politinio žemėlapio ir galutinai Seimą bando padaryti vaikų darželiu, ką jiems šiandien pakankamai sėkmingai ir pavyko padaryti. Opozicija kviečia į kovo 11–osios salę valdančiosios daugumos atstovus, lyderius, ar tai premjerę, ar tai Seimo pirmininkę, šnekėtis, kaip parlamente bus organizuojamas darbas toliau ir kaip bus galima surasti kažkokius sąlyčio taškus“, – tikino parlamentaras.

A. Mazuronis aiškino, kad anksčiau jokių pasakymų, jog opozicija planuoja nedalyvauti posėdžiuose nebuvo, nes ir tokio sprendimo nebuvo priimta.

„Tiesiog buvo šnekama apie tai, kaip organizuoti ateityje darbą, kad išvengti tokių situacijų, kokias mes matėme trečiadienį, kai neeilinis posėdis prieš tai buvo sušauktas vos ne vidury nakties“, – sakė Seimo vicepirmininkas.

ELTA primena, kad ketvirtadienį prieš Seimo posėdį opoziciniams socialdemokratams priklausantis Julius Sabatauskas pranešė, kad visi jos atstovai išbraukti iš pirmininkavimo Seimo posėdžiams grafiko. Anot vieno iš Seimo vicepirmininkų, tai reiškia, kad valdantieji parodė norą dirbti be opozicijos.

J. Sabatauskas sako, kad opozicijos atstovai yra nušalinti nuo pirmininkavimo birželio mėnesį vyksiantiems Seimo plenariniams posėdžiams.

Galiausiai, nors Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma dėl sprendimo vicepirmininkų atžvilgiu atsiprašė, opozicija nusprendė apleisti Seimo posėdžių salę. Posėdžiauti jie nutarė atskirai, Kovo 11-osios salėje.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite