Angle down Atgal

A. Kalnius: „Senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenys yra miesto istorijos dalis“

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą apie Kelių direkcijos ketinimus aukciono metu parduoti senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenis. 

„Dėkoju aktyviems kretingiškiams, savaitgalį paviešinusiems informaciją apie Kelių direkcijos skelbtame aukcione pardavinėtus senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenis. Prieš kelias savaites vykusio aukciono metu minėti akmenys parduoti nebuvo, tad dar turime visas galimybes pabandyti juos išsaugoti bei panaudoti rekonstruojamuose Savivaldybės objektuose.

Šiek tiek apie pačią situaciją: šiuo metu AB „Kelių priežiūra“ Kretingos kelių tarnybos teritorijoje saugoma apie 500 kub. metrų senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenų. Iš jų apie 120 kub. metrų akmenų priklauso Savivaldybei (jie Savivaldybei buvo perduoti Vyriausybės nutarimu), o likusią dalį patikėjimo teise valdo Kelių direkcija. Kelių direkcija Žemaitės alėjos grindinio akmenis planavo panaudoti Vilniaus gatvei. Tačiau jų beveik neprireikė, nes Vilniaus gatvės rekonstrukcijos darbų metu pirmiausiai naudoti čia rasti senojo grindinio akmenys. Tad ir Kelių direkcija nusprendė savo turimą Žemaitės alėjos grindinio akmenų dalį parduoti (Savivaldybė apie tokį sprendimą informuota nebuvo).

Kas bus daroma toliau: pritariu dalies kretingiškių nuomonei, kad senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenys, kurie galimai tašyti ir Dimitravo kalinių rankomis, yra miesto istorijos dalis bei neturėtų būti parduoti. Šįryt buvau susitikęs su AB „Kelių priežiūra“ Kretingos kelių tarnybos atstovais, taip pat jau kalbamės ir su Kelių direkcijos atstovais dėl galimybės visus senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenis Vyriausybės nutarimu perduoti Savivaldybei. Tam pritarti prašysiu ir kolegų Tarybos narių ketvirtadienį vyksiančio Tarybos posėdžio metu“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite