Angle down Atgal

A. Dulkys apie karantino švelninimą šventiniu laikotarpiu: nematau pagrindo atsipalaiduoti

Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Arūnas Dulkys teigia, kad šiuo metu nemato galimybės švelninti karantino priemonių šalyje.

„Priemonės turėtų būti parenkamos pagal situaciją ir duomenis bei pasiektus, kaip visuomenės, rezultatus. Šiuo metu prognozuočiau ir nematyčiau pagrindo atsipalaidavimui, nes šalyse, kuriose situacija yra keturis kartus geresnė, apie priemonių švelninimą net nekalba , – po susitikimo su prezidentu sakė A. Dulkys.

Anot jo, prieš didžiąsias šventes tikėtis karantino švelninimo – naivu.

„Specialistai sako, kad virusai apskritai mėgsta lapkritį ir gruodį, taip pat medikų bendruomenės pervargimas ir dar švenčių maratonas, deja, yra labai prastas kokteilis“, – sakė A. Dulkys.

Vyriausybės nutarimu, Lietuvoje nuo lapkričio 7 d. vidurnakčio iki lapkričio 29 d. 24.00 val. buvo paskelbtas karantinas. Negerėjant epidemiologinei situacijai, praėjusį trečiadienį Vyriausybė karantiną pratęsė iki gruodžio 17-osios vidurnakčio.

 Kandidatas į ministrus Arūnas Dulkys, jei taptų sveikatos apsaugos ministru, poreikiui esant, konsultuotųsi ne tik su laikinai ministro pareigas einančiu Aurelijumi Veryga, bet ir kitais buvusiais šios ministerijos vadovais.  

„Turiu dvidešimties metų patirtį kaip vadovas, nemanau, kad aš keisiu savo principus. Manau, ateityje, jeigu man bus pavestos šios atsakomybės, aš tikrai išklausysiu, bendrausiu ir stengsiuosi iš pirmų lūpų sužinoti apie visas pamokas ne tik iš dabartinio ministro, bet ir prieš tai buvusių šios institucijos vadovų. Manau, kad pamokos, sėkmės ir klaidos juda tarp kartų ir nesiruošiu to ignoruoti“, – sakė jis.

Kandidatas taip pat teigė, kad susitikimas su prezidentu Gitanu Nausėda vyko sklandžiai.

„Tai buvo dalykiškas ir šiltas žmonių susitikimas. Palietėme ne tik pandemijos klausimus, ne tik sveikatos apsaugos temą, bet ir apsimainėme keiomis asmeninėmis žinutėmis apie vaikystės vietas“, – teigė jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite