Angle down Atgal

A. Bilotaitė: karantinas galėtų būti švelninamas atskirose savivaldybėse pagal sergamumo rodiklius

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad pagal sergamumo koronavirusu rodiklius šalies savivaldybės yra susiskirsčiusios į klasterius. Jos teigimu, vienose šalies savivaldybėse situacija yra nebloga, o kitose sergamumas koronavirusu vis dar išlieka didelis. Ministrė akcentavo, kad būtent dėl šios priežasties karantino švelninimai galėtų būti taikomi atskiroms savivaldybėms skirtingais laikotarpiais.

„Matant, kaip dabar atrodo susirgimų skaičius atskirose savivaldybėse, mes matome, kad yra susidarę tam tikri klasteriai. Paprastai tariant, yra susidarę geografiniai regionai atskirų savivaldybių, kuriose labai panaši susirgimų situacija. T.y. arba klasteriai, kur yra labai nebloga situacija, arba kur nelabai gera“, – VRM spaudos konferencijoje teigė A. Bilotaitė.

Ji atkreipė dėmesį į tai, kad Vyriausybė yra patvirtinusi karantino atlaisvinimo planą, kuriame yra aiškiai sudėlioti galimi scenarijai ir tam tikros atlaisvinimo galimybės, siejant su susirgimų skaičiais ir teigiamų testų skaičiais. Jos teigimu, posėdžio metu su Lietuvos savivaldybių asociacija buvo aptariamos galimybės taikyti karantino atlaisvinimus atskiroms savivaldybėms arba klasteriams.

„Susirinkome pasitarti, kaip būtų galima pritaikyti tą patį planą atskiroms savivaldybėms, o gal ir atskiriems klasteriams, kad tai galėtų būti skirtingu laikotarpiu ir skirtingoms savivaldybėms. Diskutavome, kokios tai galėtų būti priemonės“, – sakė ministrė.

„Taip pat buvo svarstoma, kaip galėtų atrodyti judėjimas, nes tikrai matome tam tikras rizikas, kad iš juoduojančių savivaldybių arba savivaldybių, kuriose nekokia situacija, kad judėjimas nebūtų aktyvus ir situacija nepablogėtų kitur“, – pridūrė ji.

A . Bilotaitė taip pat teigė, kad posėdžio metu buvo aptartos ir testavimo apimčių didinimas, savanoriško testavimo skatinimo galimybės.

„Šiuo metu kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija, Sveikatos apsaugos ministerija mes dėliojame tam tikras rekomendacijas savivaldybėmis, kaip tai galėtų vykti“, – sakė ministrė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite