Angle down Atgal

A. Armonaitė: savarankiškos įmonės iš esmės jau gali ruoštis subsidijoms

Vyriausybei penktadienį patvirtinus subsidijų įmonėms teikimo tvarką, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad trečiadienį įmonės jau galės teikti paraiškas subsidijoms gauti, pirmiausia tai galės padaryti savarankiškos įmonės.

„Penktadienį Vyriausybė patvirtino aprašą, kaip bus dalijamos subsidijos. Yra reikalavimas dvi dienas leisti susipažinti visuomenei, institucijoms su šituo aprašu, ir tai reiškia, kad trečiadienį įmonės per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemą jau galės teikti paraiškas. VMI sistema jau šiandien yra pasiruošusi tą padaryti savarankiškoms įmonėms, tačiau kadangi yra reikalavimas, kad visi galėtų susipažinti, kad nebūtų taip, jog kažkas yra geriau informuotas ir dėl to staigiai galės pateikti tą paraišką, yra poros dienų terminas“, – pirmadienį portalo „Delfi“ laidoje „Piniginiai reikala“ sakė A. Amonaitė.

„Noriu pabrėžti, kad susijusioms įmonėms paraiškų pateikimas įvyks truputėlį vėliau dėl VMI programavimo dalykų. Savarankiškos įmonės jau iš esmės gali ruoštis subsidijoms“, – pridūrė ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Pasak jos, taip pat netrukus bus galima pretenduoti dėl lengvatinių paskolų priemonės.

„Esame pasiruošę tą padaryti. Tiesiog buvo nedidelė klaidelė, Europos Komisija buvo netikslumą padariusi, dėl to reikia gauti galutinį jų sprendimą ir galima bus jau pretenduoti“, – sakė ministrė.

A. Armonaitė taip pat kvietė verslą iš anksto pasižiūrėti, kaip pildyti paskolų paraiškas.

„Eimin.lrv.lt svetainėje yra formos, kurias jūs, jūsų buhalteriai galės pildyti. Aš pati praėjusią savaitę perėjau tas formas, mes „Invegos” kai kur paprašėme nereikalauti kai kurių duomenų, tas ir buvo padaryta. Bet kadangi ten tikrai reikia dar skirti laiko užsipildyti toms paraiškoms, siūlau porą dienų iki galutinės sistemos išnaudoti pildymuisi iš anksto“, – sakė A. Armonaitė.

Vyriausybė penktadienį posėdyje pritarė nutarimo projektui, kuriuo nustatoma subsidijų įmonėms teikimo tvarka.

Subsidijas galės gauti tos įmonės, kurių metinė apyvarta krito ne mažiau kaip 30 proc. nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos iki 2021 metų sausio 31 dienos, palyginti su atitinkamu 2019–2020 metų laikotarpiu.

Subsidijos sieks 25 proc. nuo pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Numatoma, kad VMI interneto svetainėje bus skelbiami du kvietimai įmonėms teikti subsidijų paraiškas. Pirmasis kvietimas bus skirtas savarankiškoms įmonėms 50 mln. eurų sumai, antrasis kvietimas – nesavarankiškoms, su kitais subjektais susijusioms įmonėms 100 mln. eurų sumai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite