Angle down Atgal

9 pavojingos ligos, kurios pasireiškia pėdų tinimu

Pėdų tinimas neretai yra siejamas su stovimu darbu arba su nėštumu, tačiau iš tiesų šis simptomas gali būti susijęs su gana rimtais sveikatos sutrikimais.

Pėdų tinimo priežastys gali būti labai įvairios, tad šio simptomo nereikėtų ignoruoti. Jei tinimas yra nuolat pasikartojantis, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju, kuris paskirs reikalingus tyrimus. Žemiau aptarsime 9 priežastis, kurios gali sukelti kojų patinimą.

1-oji priežastis: giliųjų venų trombozė

Kai kraujo krešuliai susidaro giliosiose venose (dažniausiai kojose ir dubens srityje), kojose gali būti juntamas sunkumo jausmas, o kraujagyslės tampa kur kas labiau pastebimos. Giliųjų venų trombozė yra sunki liga, kuri blokuoja kraujo tekėjimą į plaučius, todėl verta išsiaiškinti, ar kojų tinimas nėra susijęs būtent su šiuo sveikatos sutrikimu.

2-oji priežastis: Achilo sausgyslės uždegimas

Achilo sausgyslė yra storiausia kūno sausgyslė, kuriai kasdien tenka itin didelė apkrova.  Achilo sausgyslės uždegimas gali sukelti skausmą bei kulnų ir kulkšnių patinimą, – tokiu atveju gelbsti mankšta.

3-ioji priežastis: osteoartritas

Osteoartritas yra dažniausiai diagnozuojama artrito forma. Osteoartritas gali sukelti skausmą, ribotą judrumą ir patinimą. Osteoartrito skausmą gali palengvinti joga ar kita tikslinga fizinė veikla.

4-oji priežastis: širdies nepakankamumas

Širdies nepakankamumo požymiai gali būti labai įvairūs, ir vienas jų yra būtent kojų patinimas. Remiantis Amerikos širdies asociacijos duomenis, vienas iš širdies nepakankamumo simptomų yra padidėjęs skysčių kiekis, vadinamas edema. Skysčių kaupimasis kūne gali sukelti kojų, pėdų ar kulkšnių patinimą.

5-oji priežastis: limfedema

Limfedema sukelia limfos skysčio kaupimąsi rankose ar kojose. Jei patinimas atsiranda staiga, arba jaučiate stiprų skausmą, kreipkitės į skubios pagalbos skyrių.

6-oji priežastis: celiulitas

Celiulitas yra odos ir giliųjų audinių uždegimas. Nors celiulito atsiradimą aiškina labai įvairios teorijos, tačiau mokslininkai spėja, kad taip nutinka dėl sutrikusios kraujotakos. Celiulitas gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai jis pažeidžia kojas.

7-oji priežastis: podagra

Nacionalinio artrito instituto duomenimis, podagra atsiranda tada, kai organizme yra per daug šlapimo rūgšties. Podagros priepuolis paprastai prasideda staiga – dažniausiai naktį. Didžiojo kojos piršto sąnarys parausta ir patinsta. Jei jaučiate stiprų skausmą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

8-oji priežastis: bursitas

Bursitas yra sąnario kapsulės uždegimas, kuris dažniausiai pasireiškia pečių, klubų ir alkūnių srityje. Vis dėlto, bursitas taip pat gali pažeisti ir kelius, kulnus ar didžiuosius kojų pirštus. Pėdų bursitas dažniausiai pasireiškia ribotu pėdų judrumu, stipriu skausmu, paraudimu ir tinimu.

9-oji priežastis: reumatoidinis artritas

Reumatoidinis artritas dažnai pažeidžia pėdas. Nors ši liga kiekvienam pacientui gali pasireikšti skirtingais simptomais, tačiau dažniausiai pastebimas patinimas ir juntamas skausmas.

Jei manote, kad pėdų tinimas gali būti susijęs su šiomis išvardintomis ligomis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite