Angle down Atgal

8 po­žy­miai, ra­gi­nan­tys mo­te­ris su­si­rūpin­ti svei­ka­ta

Mo­terų kūnai nuo­lat kei­čia­si, todėl kar­tais būna sun­ku pa­čioms iden­ti­fi­kuo­ti svei­ka­tos pro­ble­mas anks­ty­vo­se sta­di­jo­se. Jei­gu at­kreip­si­te dėmesį net į men­kiau­sius po­ky­čius sa­vo or­ga­niz­me, galė­si­te už­kirs­ti ke­lią pro­ble­moms atei­ty­je.

Išsipūtęs pilvas

Normalu, kad kai kurioms moterims mėnesinių metu šiek tiek išsipučia pilvas. Tačiau jeigu tokio požymio anksčiau nepastebėjote, o pilvas išsipūtęs yra ilgiau nei dvi savaites, tai gali būti pirmas ženklas, kad jūsų organizme kažkas išsibalansavo.

Neretai, esant endometriozei, moters pilvas išsipučia ir dienos metu situacija tik blogėja. Toks pūtimas yra nenuspėjamas – jis gali išsilaikyti kelias dienas ir net savaites arba dingti vos po poros valandų. Be to, nuolatinis pilvo pūtimas gali būti ir krūties ar kiaušidžių vėžio požymis.

Spuogai ant smakro

Likus maždaug dviem savaitėms iki menstruacijų, organizmas išskiria daugiau estrogeno ir progesterono. Dėl tokių hormonų lygio pokyčių kai kurios moterys pastebi bėrimus ant smakro, kurie po tam tikro laiko išnyksta savaime.

Tačiau jeigu jūsų smakras ar žandikaulis nuolatos yra išbertas spuogeliais, tai gali reikšti rimtus hormonų sutrikimus ir jums būtina apsilankyti pas gydytoją.

Krešuliai mėnesinių metu

Kiekvienos moters menstruacijos yra skirtingos – lengvesnės, sunkesnės, tamsesnės ar šviesesnės spalvos – ir vienas kitas krešuliukas dar nereiškia didelių problemų. Vis dėlto jeigu jūsų kraujas patamsėjo, o krešulius pastebite nuolatos ir jie nėra maži, tai gali būti ženklas, kad turite gimdos fibroidų – nepiktybinių auglių gimdoje, kurie gali sukelti gausų kraujavimą ir netgi lemti šlapimo pūslės sutrikimus.

Dingęs apetitas

Tapo sudėtinga suvalgyti net nedidelę porciją mėgstamo maisto? O gal pastaruoju metu apskritai netekote apetito? Tokie normalių mitybos įpročių pokyčiai gali būti pirmasis kiaušidžių vėžio požymis, ypač jeigu kartu pastebite ir pilvo skausmus ar tuštinimosi pokyčius.

Plaukų slinkimas

Plaukų slinkimas yra vienas iš vizualinių žemo testosterono lygio organizme požymių. Šis hormonas palaiko sveiką plaukų augimą ir būklę. Vienas ryškiausių tokio disbalanso ženklų yra netolygus galvos plaukų slinkimas, kuris negydant gali baigtis ir visišku nuplikimu.

Krečia šaltis arba pila prakaitas

Jeigu kambario temperatūroje niekada nesijaučiate patogiai, greičiausiai jūsų hormonai yra išsiderinę. Viena to priežastis gali būti moters reprodukcinius procesus reguliuojančio hormono estrogeno disbalansas. Įprastai šio hormono lygiai organizme keičiasi priklausomai nuo moters amžiaus ir menstruacinio ciklo. Estrogeno lygiai taip pat gali lemti žmogaus kūno temperatūrą. Žemi estrogeno lygiai lemia aukštesnę temperatūrą ir karščio pojūtį, o aukšti atvirkščiai – verčia nuolatos jausti šaltį rankose ir pėdose.

Skausmas sportuojant

Jeigu bėgiojant, vaikštant ar netgi stovint ilgesnį laiką imate jausti skausmą dubens srityje, tai gali reikšti, kad jūsų endometriumas – vidinis gimdos sienelės sluoksnis – auga šio organo išorėje, o ne ten, kur turėtų. Šiuo atveju svetimos ląstelės „suklijuoja“ organus ir kelia skausmą bei nemalonius pojūčius sportuojant.

Nugaros ir kojų skausmai

Apatinės nugaros dalies skausmas dažnai pasitaiko moters menstruacijų metu ir yra laikomas normaliu reiškiniu. Tačiau jeigu jaučiate tokį skausmą prieš, per ir po mėnesinių kartu su raumenų tempimu, jums gali būti endometriozė. Kiti dažnai pasitaikantys šios ligos simptomai yra kojų tirpimas arba skausmas, kuris paaštrėja prieš menstruacijas.

Parengta pagal Brightside.me

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite