Angle down Atgal

7 universalūs principai, lemiantys poros santykių darną

Ar žmogus jausis laimingas santuokoje ir gyvenime, labai daug priklauso nuo jo santykių su partneriu. Todėl santykiai turi tapti svarbiausiu prioritetu. Kad pora sugebėtų gražiai sutarti, psichologai siūlo abiem partneriams laikytis tam tikrų principų.

Šie principai yra universalaus pobūdžio ir jie tinka bet kokiems žmonių santykiams: ne tik santuokiniams, bet ir romantiškiems, dalykiniams, draugiškiems ryšiams.

Štai jie:

1. Nusiteikimas duoti

Viena svarbiausių dviejų žmonių santykių problemų yra egoizmas. Jis atsiranda, kai vienas tik ima ir nieko neduoda mainais. Žmogus, nesugebantis pasiaukoti, susikoncentravęs tik į savo naudą, virsta egoistu. Sugebėjimas duoti – darnių santykių pagrindas.

2. Pasirengimas keistis

Idealių žmonių nebūna, tačiau kiekvienas gali stengtis tapti geresniu. Sveikuose santykiuose abi pusės pasirengusios pasikeisti. Jos supranta, kad nėra tobuli ir kai kuriais atvejais turi pirmiausia pasikeisti patys, o ne kaltinti dėl kažko partnerio. Lankstumas sutvirtina santykius.

3. Sugebėjimas pripažinti savo klaidas

Nereikia bijoti pripažinti savo klaidų. Dviese kur kas lengviau surasti būdą, kaip jas ištaisyti.

4. Sugebėjimas išklausyti

Mokykitės išklausyti partnerį. Tai padės suprasti jo poziciją. To išmokti kur kas lengviau, jei būsite pasirengę duoti ir leistis į kompromisus.

5. Abipusis palaikymas

Abipusio palaikymo dėsnis veikia taip: jei mes darome gera kitiems, jie taip pat darys gera mums. Visada pjauname tai, ką pasėjome. Palaikydamos viena kitą abi pusės gaus iš santykių tai, ko reikia kiekvienai.

6. Atvirumas

Nesusikalbėjimas ir nesugebėjimas suprasti vienam kito – viena pagrindinių žmonių santykių problemų. Štai kodėl taip svarbu, kad abu partneriai būtų atviri vienas kitam. Jeigu jūsų partneris turi kažkokių savybių, kurios jus erzina, ar daro kažką, kas jums nepatinka, reikia pasakyti jam apie tai tiesiai. Tik žinoma, švelniai ir taktiškai.

7. Sąžiningumas

Tvirto ryšio negali sukurti partneriai, kurie sako viena, o daro kita. Tesėkite savo žodį, vykdykite pažadus, pasitikėkite vienas kitu ir jūsų santykiai bus harmoningi.

Žinoma, visų šių principų turi laikytis ir viena, ir kita pusė. Tačiau pradėti būtina nuo savęs, tada sugebėsite sukurti tvirtą, patikimą ryšį.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite