Angle down Atgal

7 daiktai esantys namuose, kuriuos dažniausiai naudojame neteisingai

Kartais pažįstamus produktus naudojame kitiems tikslams, ir tai sunaikina mūsų daiktus. Arba naudojame pagal paskirtį, tačiau neteisingai…

Actas

Taip, tai yra pigus, labai efektyvus ir ekologiškas valymo produktas, tačiau neturėtumėte jo naudoti visur. Pavyzdžiui, negalima nuvalyti parketo ir medinių lakuotų grindų actu. Acto rūgštis naikina dažų ir lako dangas, grindys išblunka, o virtuvės stalviršis, pagamintas iš medžio drožlių plokštės, praranda savo spalvą.

Skalbimo priemonė, kurią pilame iš akies

Jei skalbimo priemonės pilame iš akies, greičiausiai ne tik išleidžiate pinigus, bet ir gadinate drabužius. Ant audinių lieka skalbiklio nuosėdų, dėl kurių laikui bėgant audinys lieka nepataisomai sugadintas. Kitą kartą skalbdami būtinai perskaitykite instrukcijas ir naudokite, tiek miltelių, kiek iš tikrųjų reikia. Tai neturės įtakos daiktų švarai.

Popieriniai rankšluosčiai veidrodžiams valyti

Viena vertus, gali atrodyti teisinga vietoj įprastų laikraščių ar skudurų imti vienkartinius popierinius rankšluosčius ir nuvalyti jais langus bei veidrodžius. Iš tikrųjų minkšto popieriaus pluoštai gali susiskaidyti nuo stiprios trinties ir palikti pluoštus ant stiklo. Geriau – įrodytas močiutės būdas – laikraštis ar bent jau mikropluošto šluostė.

Beje: langų ir veidrodžių atveju nėra geresnio įrankio nei actas, praskiestas vandeniu purškimo butelyje. Taip, šiuo atveju actas gali būti naudingas.

Plastikiniai indai, kuriuose šildome maistą

Būkite atsargūs. Ne visi daugkartinio naudojimo indai, kuriuose maistą galite laikyti šaldytuve, yra tinkami naudoti mikrobangų krosnelėse. Prieš dėdami indą į mikrobangų krosnelę, pažiūrėkite į ženklus, esančius ant indo dugno. Dar geriau, paimkite keramikinį ar stiklinį dubenį ir perkelkite į jį maistą.

Antibakterinės servetėlės, kurias naudojame monitoriams valyti

Jei valydami stalą darbe norite tiesiog pašalinti dėmes nuo monitoriaus ekrano, geriau to nedaryti. Cheminiai priedai gali sugadinti ekraną, o maži gaminio lašeliai gali patekti į prietaiso vidų. Ekranui valyti svarbu naudoti specialias servetėles.

Kempinė indų plovimui, kuria plauname viską

Tai daro dauguma žmonių. Mes plauname indus kempine, nuvalome stalą ir stalviršį, viryklę ir kriauklę, o kartais pavalome grindis. Ir kempinė guli ištisus mėnesius, kol tampa visiškai pilka ir subraižyta. Atminkite, kad milijardai bakterijų jau gyvena ant tokios kempinės, ir ji greičiausiai atneš žalos, o ne naudos. Reguliariai jas keiskite. Ir jei nenorite jo išmesti kas savaitę, bent jau dezinfekuokite, įdėdami šlapią kempinę į mikrobangų krosnelę 5 minutėms.

Sodo trąšos

Kai pradeda pasirodyti pirmieji daigai ir lapai, mes iškart norime pamaitinti savo augalus. Neskubėkite su tuo! Trąšos ir viršutinis užpildas geriau veikia, kai jie jau yra užaugę. Jei trąšų pridėsite per greitai, augalai taps jautrūs kenkėjams ir šalčiams. Norėdami pasirinkti tinkamą trąšą, patikrinkite dirvožemio rūgštingumą.

htpps:/zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite