Angle down Atgal

5 veiksmingos kovos su sloga priemonės

Yra daugybė saugių ir veiksmingų gydymo būdų, kuriuos galite lengvai išbandyti namuose nosies užgulimui palengvinti.

Jei kenčiate nuo alergijos ar kada nors patyrėte nemalonų peršalimą, gripą, žinote, kokia nemaloni yra sloga ar nosies užgulimas. Dažniausiai tai pasireiškia gleivių pertekliaus nutekėjimu užpakalinėje nosiaryklės dalyje, kuri sukelia diskomfortą ir dirginimą. Alergija ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijos yra dažniausios nosies užgulimo priežastys.

Naudodami nereceptinius nosies purškalus, šią problemą galite palengvinti. Tačiau vertėtų atsiminti, kad per didelis šių vaistų vartojimas gali padaryti juos neveiksmingus ir ilgainiui netgi pabloginti sveikatos būklę.

1. Druskos tirpalas

Jei turite inhaliatorių, tuomet galite jį užpildyti druskos tirpalu ir naudoti gleivėms iš nosies pašalinti. Pirmiausia ištirpinkite 1/4 arbatinio šaukštelio druskos stiklinėje šilto vandens ir tada supilkite tirpalą į inhaliatorių. Pasilenkite prie kriauklės, šiek tiek pasukite galvą į kairę pusę ir praskalaukite tirpalu dešinę šnervę. Tada pasukite galvą į kitą pusę ir praskalaukite kairę šnervę. Šią procedūrą patariama atlikti bent kartą per dieną.

2. Kvėpavimas garais

Garų įkvėpimas puikiai atkemša nosį. Užvirinkite puode esantį vandenį (su neluptomis bulvėmis arba be jų). Palikite vandenį atvėsti 1–2 minutes. Uždenkite galvą rankšluosčiu ir pasilenkite prie puodo. Kvėpuokite garais 10–15 minučių.

Dėmesio! Nepasilenkite per žemai, nes rizikuojate verdančiu vandeniu sudeginti nosies kanalus. Nereikia giliai įkvėpti, bandant pasiekti mažiausius bronchus. Norėdami sudrėkinti nosiaryklę, turite kvėpuoti kaip įprasta.

3. Skalavimas jūros arba druskos vandeniu

Skalaukite sudirgusią gerklę druskos (o dar geriau – jūros) vandeniu. Ištirpinkite pusę arbatinio šaukštelio druskos stiklinėje šilto vandens. Kelias minutes pavirkite ir tada nukoškite likusį tirpalą ir juo skalaukite burną. Taip sumažinsite gerklės skausmą ir palengvinsite slogą. Norėdami, kad šis metodas kuo greičiau suveiktų, kartokite procedūrą kelis kartus per dieną.

4. Arbata su imbieru, citrina ir medumi

Arbata su citrina, imbieru ir medumi yra puikus vaistas, nes kiekvienas ingredientas padeda sušvelninti gerklės skausmą, sumažina slogą ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Gaminti tokį gėrimą yra labai paprasta: keletą imbiero gabaliukų virkite vandenyje kelias minutes. Palikite arbatą keletą minučių atvėsti, įdėkite 1–2 griežinėlius citrinos ir 1 arbatinį šaukštelį medaus. Gerkite šią arbatą kelis kartus per dieną.

5. Kajeno paprikos

Veiklioji medžiaga, randama kajeno paprikose, gali padėti sumažinti gleivių. Norėdami naudoti kajeno paprikas slogai sumažinti, atlikite šiuos veiksmus: sumaišykite 1/4 arbatinio šaukštelio paprikų ir 1/2 arbatinio šaukštelio medaus. Įdėkite mišinį į burną, leiskite šiek tiek ištirpti ir nurykite. Šią priemonę galima naudoti kelis kartus per dieną maždaug savaitę laiko.

Jei sloga nepraeina ilgą laiką, turėtumėte pasitarti su savo gydytoju ir pasidaryti rimtesnius tyrimus.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite