Angle down Atgal

5 pavojingų ligų simptomai, kuriuos vyrai dažniausiai ignoruoja

Sakoma, kad sveikata brangiausiais turtas, tačiau daugelis iš mūsų nesame linkę profilaktiškai tikrintis ir rūpintis savimi. Pagalbos į medikus dažniausiai kreipiamės tik kai sveikata sušlubuoja visiškai. Ypač tai aktualu vyrams, kurie nesureikšmina, jų manymu, nepavojingų kūno siunčiamų ženklų.

Remiantis vyrų sveikatos platformos „Manual“ duomenimis, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje 100 000 vyrų per anksti mirė nuo visiškai pagydomų sveikatos sutrikimų. Statistika rodo, kad vyrai 20 procentų rečiau lanko savo šeimos gydytoją nei moterys. Sveikatos priežiūros specialistai išskyrė penkis simptomus, į kuriuos vyrai nekreipia dėmesio, tačiau juos pajutus turėtų nedelsiant žygiuoti pas gydytoją.

1. Problemos šlapinantis

Sunkumas šlapinantis ar skausmas gali būti prostatos ligos ar vėžio požymis, kurio nereikėtų ignoruoti. Kai prostata padidėja, ji gali spausti šlaplę (vamzdelį, iš kurio šlapimas patenka iš šlapimo pūslės), todėl gali pasunkėti šlapinimasis. Prostata dažnai padidėja, kai vyras sensta. Jei tai sukelia problemų šlapinantis, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Jaunesni vyrai (nuo 30 iki 50 metų) dažniau serga prostatitu - kai prostata patinsta dėl bakterinės infekcijos.

Prostatos vėžys - labiausiai paplitusi vyrų vėžio rūšis Jungtinėje Karalystėje - taip pat gali sukelti problemų šlapinantis. Šis vėžio tipas vystosi lėtai, o tai reiškia, kad jis gali būti nepastebėtas daugelį metų. Ligai būdingas padidėjęs poreikis šlapintis, įtampa šlapinantis arba jausmas, tarsi šlapimo pūslė nebūtų visiškai ištuštinta. Nors šie simptomai nebūtinai reiškia, kad sergate prostatos vėžiu, atsargumo sumetimais svarbu apsilankyti pas savo šeimos gydytoją.


 

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

2. Apgamų pokyčiai

Visi žinome, kad pakitę apgamai gali būti odos vėžio požymis, tačiau daugelis iš mūsų nežino, kokius požymius reikia pastebėti. Ženklai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį: asimetrija, apgamo sienelių pakilimas, spalvos pasikeitimas, skersmens ir aukščio pokyčiai. Apie visus pakeitimus reikia pranešti savo šeimos gydytojui.

Odos vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių onkologinių susirgimų pasaulyje ir juo serga daugiau vyrų nei moterų. Manoma, kad taip yra iš dalies todėl, kad vyrai naudoja mažiau saulės kremų, daugiau laiko praleidžia atokaitoje ir kreipiasi į gydytoją, kai jau per vėlu. Nors dauguma apgamų nėra odos vėžio rezultatas, svarbu reguliariai tikrintis, ar nėra nerimą keliančių pokyčių.

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

3. Neįprasti gumbai

Sėklidžių vėžys paprastai diagnozuojamas jaunesniems vyrams nuo 15 iki 49 metų, tačiau tai nereiškia, kad juo neserga vyresni.

Pagrindiniai simptomai yra gumbeliai sėklidėse, kurie gali būti skausmingi arba neskausmingi, apie ligą signalizuoti gali ir bet kokie sėklidės formos ar pojūčio pokyčiai.

Jei pastebėjote kokių nors pakitimų ar neįprastų gumbų, būtinai pasitarkite su savo šeimos gydytoju.

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

4. Krūtinės skausmas

Dėl krūtinės skausmą sukelia daugybė dalykų - nuo virškinimo sutrikimų iki raumenų plyšimo. Bet jei pastebėjote, kad skausmas nepraeina ir nuolat kenčiate nuo skausmingų priepuolių, svarbu pasitikrinti sveikatą.

Tai gali būti skrandžio ar gerklės vėžio, širdies ligos ar širdies nepakankamumo požymis. Širdies ligos yra pagrindinė vyrų mirties priežastis. Gyvenimo būdo pokyčiai ir vaistai gali kontroliuoti širdies nepakankamumą ir sumažinti širdies priepuolio tikimybę.

Jei atsiranda kokių nors širdies priepuolio simptomų, įskaitant jausmą, kai krūtinę spaudžia sunkus daiktas, dusulys, silpnumas ar galvos svaigimas ir didžiulis nerimo jausmas – būtinai kuo greičiau kvieskite pagalbą.

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

5. Prislėgta nuotaika ir asmenybės pokyčiai

Nuotaikos pokyčiai gali būti ankstyvas depresijos požymis. Nors prasta nuotaika ne visada reiškia depresiją, svarbu atpažinti rizikos veiksnius. Jei pastebėjote bet kurį iš šių požymių, kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Depresijos požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį vyrams:

Kaltės ar gėdos jausmas

Asmeninių daiktų atidavimas

Atsisveikinimas su žmonėmis

Būdų pakenkti sau ieškojimas

Jausmas, kad esate našta kitiems

Ekstremalios nuotaikų kaitos

Susidomėjimo ar malonumo praradimas veikla, kuria anksčiau mėgaudavotės

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite