Angle down Atgal

5 įdomūs faktai apie sniegą – netgi buvo bandyta jį uždrausti

Prisipažinkite – kuris šią ankstyvą žiemą, pamatęs iš dangaus krentančias snaiges, nenusišypsojo? Štai penki faktai apie sniegą, kurie taip pat privers šyptelėti.

1. Sniegas – nelegalus

Didžiausias JAV miestas Niujorkas turi bene didžiausią arsenalą priemonių, skirtų suvaldyti sniegą, tiksliau – jo sukeliamus padarinius. Vis tik 1992 m. niujorkiečių kantrybė, matyt, buvo trūkusi: miesto taryba priėmė dekretą, kuriuo paskelbė, kad bet koks sniegas iki Kūčių yra… nelegalus. Ar bereikia sakyti, kad dekretas nebuvo nei veiksmingas, nei ilgaamžis?..

2. Legenda apie didžiausią snaigę

Pasakojama, kad didžiausios snaigės iškrito 1887 m. sausį. Ir ne kur kitur, o Montanos valstijoje, buvusiame Fort Keogho armijos poste. Liudininkai teigė, kad tąkart snaigės savo dydžiu lenkė net pieno pakelį.

3. Kokia sniego spalva?

Daugelis atsakytų, kad balta. Vis tik sniegas, kaip ir ledo dalelės, iš kurių jis susideda, yra bespalvis, permatomas. Tad kodėl jis atrodo baltas? Verta prisiminti fizikos pamokas: jų metu buvome mokomi, kad objektus, kurie atspindi visas kurių nors ilgių regimojo diapazono elektromagnetines bangas, žmogaus akis mato baltus. Būtent toks objektas yra sniegas. Tiesa, kartais tam tikras bangas jis praleidžia, tuomet įgauna kitų atspalvių: tampa šiek tiek melsvas, šiek tiek rausvas ir pan.

4. Kas bendro tarp sniego ir septilijono?

Norint sužinoti atsakymą, reikėtų užduoti kitą klausimą: kiek sniego kristalų iškrenta JAV per vieną žiemą? Mokslininkai apskaičiavo, kad 1 000 000 000 000 000 000 000 000 arba, kitaip tariant, visas septilijonas su 24 savo nuliais.

5. Sniego rekordai

Rekordas: 2011 m. net 22 022 Naujosios Škotijos gyventojai 130 skirtingų vietų vienu metu darė sniego angelus. O Šiaurės Dakotos gyventojams priklauso sniego angelų, daromų vienoje vietoje, rekordas – 2007 m. vienoje vietoje ir vienu metu darbavosi 8 962 žmonės. Rekordo siekė ir sniego gniūžčių meistrai. 2013 m. Sietle jų susirinko net 5 834 ir tai buvo didžiausia užfiksuota sniego kova žmonijos istorijoje.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite