Angle down Atgal

5 būdai, kaip pasiruošti naujiems santykiams

Nesvarbu, ar jau esate turėję santykių, ar viskas vyksta pirmą kartą – pamirškite „sėkmingų“ santykių taisykles ir po nepavykusių negalvokite, jog sutiktas žmogus nebuvo jums skirtas. Ištrinkite iš atminties visas instrukcijas, kaip tapti „ponu tobuluoju“ ar „ponia tobuląja“. Faktas tas, jog santykiuose laimingi žmonės skiria daugiau energijos asmeniniam tobulėjimui, o ne kito patenkinimui. Taip pat, kaip svarbu žinoti, jog prezervatyvai padeda apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, svarbu skirti energiją saviugdai, o ne vien vilionėms. Pamėginkime išsiaiškinti, ką tai reiškia.

Pažinkite savo seksualinius ir emocinius poreikius

Pirmasis žingsnis sėkmingų santykių link yra savo emocinių ir seksualinių poreikių išsiaiškinimas. Praleidus šį svarbų žingsnį, jus gali pradėti iš vidaus graužti su realybe nesutampančios viltys. Pavyzdžiui, pradėsite tikėtis, kad kitas žmogus žinos ir supras, kaip padaryti jus laimingais net tada, kai patys to nežinosite. Deja, taip juk niekada nebus. Puoselėdami santykius, jūs turėtumėte sugebėti išsakyti ir papasakoti apie savo jausmus ir seksualinius poreikius.

Tokia paprasta tema kaip kontracepcija taip pat dažnai tampa iššūkiu. Pradėkite nuo to, koks apsaugos būdas jums priimtiniausias – prezervatyvai ar kontraceptinės tabletės. Tiek vesti pokalbius šiomis temomis, tiek išreikšti jausmus bus kur kas lengviau, jeigu tapsite sąmoningesni, seksite bei įvardinsite savo emocijas skirtingose situacijose. Nepamirškite atlikti savirefleksijos ir išvadomis pasidalinti su kitais – tai padės pasiekti tikslą greičiau.

Spręskite apie kitą iš žodžių ir veiksmų

Dažnai atsitinka, jog sutikus simpatiją kyla noras pateisinti jos ar jo prastą elgesį. Visgi kai kas nors nuolatos rodo nepagarbą, nerekomenduojama į tai žiūrėti pro pirštus – tai parodo, koks žmogus yra iš tiesų ir įspėja, kad pastarasis gali būti ne pats tinkamiausias variantas naujiems santykiams užmegzti. Tikėkite rodomais ženklais (poelgiais, bendravimu su jumis), kurie atskleidžia žmogaus vidų. Svarbu suprasti, kad jūsų darbas nėra padaryti jį geresniu – tą laiką turėtumėte išnaudoti savo asmenybės auginimui.

Venkite pradėti nuo sekso

Jeigu tikitės, kad skubotas seksas ir prezervatyvai padės pereiti prie emociškai intymių ir įpareigojančių santykių, turime jus nuvilti. Mokslinių tyrimų duomenimis, santykiai, kurie praleidžia emocinio intymumo etapą ir iškart peršoka į seksualinius nuotykius, retai kada baigiasi laimingais, ilgalaikiais santykiais. Realybė atrodo kiek kitaip – visą savo laiką turėsite praleisti mėgindami žmogų pakeisti. O viskas gali ir turėtų būti atvirkščiai: šį laiką paskyrę savo asmenybės tobulinimui ir auginimui, jūs rasite žmogų, kuris pamils tą, kuo tapote.

Atsiskirkite nuo tėvų

Nors daugelis mano, kad atsiskyrimą nuo tėvų parodo išsikraustymas iš jų namų ir pirmą kartą savarankiškai nusipirktas alkoholis ar prezervatyvai, yra ne visai taip. Net ir suaugę kai kurie leidžia tėvams ir toliau tenkinti jų poreikius. Žingsnelis po žingsnelio derėtų mėginti ištrūkti iš tėvų glėbio, o tai reiškia stengtis priimti gyvenimo sprendimus patiems.

Kodėl tai svarbu? Psichologinis prisirišimas prie tėvų santykius paverčia tikėjimu, kad antroji pusė rūpinsis taip, kaip tai darė tėvai, o tai gali bet kokius sveikus ryšius paversti toksiškais. Tapkite ir būkite savo gyvenimo šeimininkais – turėkite savo tikslus ir tik patys tenkinkite savo poreikius.

Nevenkite naujų situacijų

Tam, kad galėtumėte augti ir iš tikrųjų save pažinti, nederėtų vengti megzti naujų romantiškų santykių, o prezervatyvai ir pats seksas neturėtų tapti didžiausiais priešais. Nelaukite tinkamo momento, kai jau patobulėsite. Vaikščiojimas į pasimatymus gali padėti atskleisti norus, silpnybes ir stipriausias puses – juk nesusidurdami su skirtingomis situacijomis neaugame ir netobulėjame.

Ne paslaptis, kad smegenys turi fantastišką sugebėjimą prisitaikyti ir augti, jeigu joms sudaromos sąlygos tai daryti. Perlipkite per nepatogumus darydami tai, kas domina, tačiau kelia baimę. Taip sutiksite įvairiausių žmonių ir išgyvensite naujus patyrimus – visa tai padės pažinti savo asmenybę.

Mėgaukitės santykių teikiamais malonumais ir, jeigu nejaučiate kito žmogaus noro, neskubėkite peršokti į kitą lygį: intymumas, seksas ir prezervatyvainiekur nepabėgs. Pažinkite, domėkitės, bendraukite. Šių dalykų pakaks, kad augtumėte kaip asmenybė ir pasiruoštumėte tam žmogui, kuris pamils patobulėjusią, užaugusią jūsų versiją. Nedarykite visko dėl kito – pirma pradėkite nuo savęs, o tada būsite pasiruošę viskuo dalintis ir su kitu.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite