Angle down Atgal

42-ojo Šiaulių Dainų progimnazijos gimtadienio savaitės renginiai

Spalio 21–25 dienomis Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko 42-ojo mokyklos gimtadienio šventinė savaitė. Visa bendruomenė aktyviai dalyvavo organizuojamose veiklose, kuriose netrūko teigiamų mokinių ir mokytojų emocijų, kūrybiškumą ir bendruomeniškumą skatinančių veiklų.

Gimtadienio savaitė prasidėjo pakilia nuotaika ne tik aktyvių pertraukų metu, bet ir skanaujant obuolių pyragus bei šventiškai puošiant klases. Juokas ir teigiamos emocijos tiesiog sklendė pertraukų metu progimnazijos koridoriais. Mokinių tarybos nariams teko atsakingas darbas išrinkti dvi klases, kurios kūrybiškiausiai ir šventiškiausiai papuošė savo klasę. Buvo tikrai sunku apsispręsti, tačiau po ilgų diskusijų, progimnazijos direktorės Astos Vaičiūnienės padėkos raštais buvo apdovanoti 1c ir 5b klasių kolektyvai.

Antradienį, per dvi ilgąsias pertraukas, 5–8 klasių mokiniai, prisijungus ir drąsesniems pradinukams, pirmojo aukšto fojė iš knygų „statė“ tortą. Kad dainiečiai iš tiesų draugiški, sumanūs, išradingi ir gabūs, tai užtvirtino sudėliodami du svarius žodžius: „Mes – jėga!“.

„Džiaugsmo dieną“, trečiadienį, mokinių laukė nuotaikingos fotosesijos progimnazijos koridoriuose, mokytojai vaišinosi „Džiaugsmo arbata“, o mokiniai degustavo „Džiaugsmo gėrimą“. Visų širdis ir akis džiugino PUG, 1–4 klasių mokinių pertraukų metu piešti „Džiaugsmo debesėliai“. Daugiausiai dėmesio ir šypsenų sulaukė „Džiaugsmo svarstyklės“, kur ne tik mokiniai, bet ir mokytojai turėjo galimybę pasverti savo džiaugsmą. „Džiaugsmo dieną“ vainikavo dainavimo mokyklos „Dagilėlis“ dovanotas koncertas. Berniukai į progimnazijos gimtadienį atėjo ne tuščiomis. Progimnazijos bendruomenei choras „įteikė“ puokštę gražiausių dainų. Atlikėjų tarpe buvo smagu matyti ne tik dabartinius mūsų progimnazijos mokinius, bet ir jau baigusius. Koncerto metu žiūrovai turėjo galimybę išgirsti dainuojančius atlikėjus bei pasiklausyti skirtingų muzikos instrumentų skambesio. Žiūrovai liko pakylėti tokia puikia muzikine dovana, kuri praplėtė muzikinį skonį ir žinias.

Ketvirtadienį progimnazijoje – baltos spalvos diena. Ši spalva pasirinkta neatsitiktinai, nes ji yra visiškas kitų spalvų atspindys, žadinantis atvirumą, augimą ir kūrybingumą. Būtent dainiečiai ir pasižymi šiomis savybėmis, kurios padeda visai bendruomenei kurti aukštą progimnazijos kultūrą Po pamokų 5–8 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo orientacinėse varžybose. Komandos orientavosi progimnazijos erdvėse ir ieškojo paslėptų raidžių, iš kurių reikėjo sudėti žodžius, kūrė ketureilius iš nurodytų žodžių. Smagu, kad kiekviena komanda buvo pasipuošusi skiriamaisiais ženklais, aprangos detalėmis. Tai rodė mokinių organizuotumą, kūrybiškumą ir bendruomeniškumą. Po orientacinių varžybų, mokinių laukė kino vakaras, kurį organizavo mokinių tarybos nariai. Filmas „Trumeno šou“ pasirodė ne iš lengvųjų, bet pabaigoje vykęs aptarimas su profesinio orientavimo konsultante Elmyra Damonskiene, padėjo visiems sudėlioti mintis ir atskleisti pagrindinę filmo idėją.

Progimnazijos gimtadienio savaitę vainikavo pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Šiaurės Lietuvos dūdų šventė 2019 “, kurį organizavo Šiaulių Dainų progimnazijos vario dūdų orkestro „Dainai“ vadovas Anatolijus Kavaliauskis. Šis orkestras mokyklos pasididžiavimas, nuolatinis Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatų dalyvis ir prizininkas. Orkestras suburia talentingus, jaunus muzikantus, ugdo jų muzikalumą ir kūrybiškumą bei suteikia vertingos sceninės patirties. Festivalio dalyvius ir žiūrovus pasveikino Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius. Šventėje atliekama muzika, nepaliko abejingo nė vieno žiūrovo. Visi pakylėti ir su gera nuotaika klausėsi atlikėjų, dovanodami savo ovacijas ir plojimus. Mokiniai praplėtė savo muzikines žinias ir pagilino muzikinį skonį bei kultūrą, kaip elgtis koncertų metu.

Šiaulių Dainų progimnazijos šventinė savaitė prabėgo kaip viena akimirka, palikdama prisiminimus, mokinių ir mokytojų džiaugsmą, muzikos skambesį, puošnias klases ir skambius pučiamųjų instrumentų akordus. Progimnazijos direktorė PUG, 1–8 klasių kolektyvams įteikė padėkas ir saldžias dovanėles už bendruomeniškumą, progimnazijos tradicijų puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą šventinės savaitės veiklose.

Neformaliojo švietimo organizatorė Laura Pikelienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite