Angle down Atgal

3 priežastys, kodėl tėčiai turėtų kalbėtis su dukromis apie menstruacijas

Kad ir kaip greitai keičiasi mūsų visuomenė, tėčiams neretai vis dar būna sunku kalbėtis su savo dukromis stereotipiškai „moteriškomis“ temomis, įskaitant ir apie menstruacijas. Vis dėlto, jautrus pokalbis su dukra ne tik padeda tėčiams vystyti savo emocinį intelektą, bet ir augina stiprias, laisvas moteris.

Menstruacijos – ne tik moterų reikalas. Išmeskite iš galvos pasenusį įsitikinimą, kad tik mamoms reikia kalbėtis su dukromis apie menstruacijas. Net jeigu mėnesinės būdingos tik moterims, tai nėra vien moterų reikalas. Tai natūrali žmogiška būsena, todėl tėčiams taip pat svarbu įsitraukti į šį pokalbį.

Kalbėkite faktais – tai vyrams sekasi geriausia. Aptarkite su dukra fiziologinius menstruacijų aspektus: kodėl jos įvyksta ir ką tai gali reikšti mergaitei. Pasikalbėkite apie galimą šalutinį poveikį – pilvo skausmus, ir kaip juos palengvinti. Kalbėkite apie menstruacijų trukmę ir pabrėžkite, kad jūsų dukra visada gali jumis pasikliauti. 

Dukroms reikia tėčio palaikymo. Paauglystė – sudėtingas metas, ir kol mergaitės neįpranta prie 5-7 dienas trunkančių menstruacijų, kiekvieną kartą jos tampa krizine situacija. Dauguma tėčių natūraliai puikiai susitvarko su krizėmis. Pagalvokite, ką darytumėte, jei jūsų dukrai pirmą kartą prasidėtų menstruacijos, arba namuose pasibaigtų moteriškos higienos priemonės. Pasiruoškite šioms situacijoms, kad jūsų dukra jaustųsi saugiai.

Nereguliarios menstruacijos, skausmai, nuotaikų kaita – visa tai yra įprasta kasdienybė daugumai moterų. Turėdami apie tai žinių, tėčiai galės sukurti kur kas glaudesnį santykį su savo dukromis.

Pokalbiai su dukromis vysto tėčių jautrumą. Artimas ryšys su dukra ugdo vyrų emocinį intelektą, daro juos labiau empatiškus, jautrius kitų problemoms ne tik namuose, bet ir darbovietėje. Ne viena moteris yra pasvajojusi apie laisvą dieną skausmingiausių menstruacijų dienomis. Ugdant moterų problemoms jautrius sūnus ir vyrus, ir pačios moterys bus labiau gerbiamos savo darbovietėse.

Mergaitės niekada nepamiršta tos dienos, kai jai prasidėjo menstruacijos. Jeigu tėtis šią akimirką bus pasirengęs būti šalia dukros, o ne bėgs slėptis į kitą kambarį, jis padės sukurti geresnį pasaulį ne tik savo mergaitei, bet ir ateities kartoms. Pabandykite!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite