Angle down Atgal

18 sveikatai naudingų įpročių, kurie pakeis jūsų gyvenimą

Skausmas – tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės lankosi pas gydytojus. Tačiau dažniausiai šie fiziniai skausmai kyla dėl neaktyvaus gyvenimo būdo, streso arba netaisyklingos laikysenos. Šių skausmų galima išvengti laikantis tam tikrų taisyklių, kurios ilgainiui virs sveikatai naudingais įpročiais. Šiame straipsnyje pateikiame jums 18 būdų, kaip galima pagerinti savo savijautą. 

Jei vargina galvos skausmas

Pirmiausia, venkite per ilgai žiūrėti į monitorių. Kompiuteriai, telefonai ir visi kiti elektroniniai prietaisai, kurie skleidžia nenatūralią šviesą, vargina mūsų akis, o dėl to ima skaudėti ir galvą.

To galima išvengti naudojant paprasčiausią  20-20-20 metodą. Kas 20 minučių pailsinkite savo akis nukreipdami akis į už maždaug 6 metrų esantį objektą ir žiūrėkite tiesiai į jį 20 sekundžių. 

Antra, niekada per ilgai neužsibūkite ant saulės. Kuomet ilgą laiką mūsų kūną veikia tiesioginiai saulės spinduliai, smegenų kraujagyslės išsiplečia, o kūno temperatūra pakyla, todėl ima skaudėti galvą.

Be to, saulės spinduliai gali sudirginti akis, dėl ko galvą taip pat ims skaudėti. Kad to išvengtumėte, dėvėkite kepurę ar skrybėlę, akinius nuo saulės, taip pat nepamirškite ir kremo nuo saulės, jei žinote, kad ilgą laiką praleisite ne pavėsyje, o ant saulės.

Na, o jei vis dėl to galvą vis tiek ėmė skaudėti – pasilepinkite karštu dušu. Šiltas vanduo atpalaiduoja raumenis ir mažina galvos skausmą. Panašiai veikia ir šildomos pagalvės.

Trečia, venkite rūkalų ir alkoholio. Cigaretėse esantis nikotinas yra vazoaktyvi medžiaga, dėl kurios susitraukia kraujagyslės, o dėl to ima skaudėti ir galvą. Cigarečių dūmai galvos skausmą gali sukelti ir dirgindami nosį bei gerklę.

Alkoholis žmogaus kūną paveikia panašiai. Jei norite išvengti galvos skausmo – venkite raudono vyno, kadangi jame yra gausu tiramino, histamino ir sulfitų – tai medžiagos, kurios yra itin susijusios su galvos skausmais.

Ketvirta, sumažinkite suvartojamo kofeino kiekį. Įdomu tai, kad nedideliais kiekiais kofeinas netgi gali palengvinti galvos skausmą, tačiau per didelis kavos, arbatos ar gaiviųjų gėrimų vartojimas gali ir jį sukelti. Mokslininkai nustatė, kad 50 proc. kavą vartojančių asmenų patiria galvos skausmą, kuomet jiems trūksta kofeino.

Penkta, gerkite daug vandens. Dehidratacija yra dažna galvos skausmo priežastis. Norėdami to išvengti – reguliariai gerkite vandenį. Tiesa, svarbu paminėti, kad per didelis vandens kiekis organizmui irgi nėra gerai.

Jei vandens vienu kartu išgersite per daug, tai gali sukelti hiponatremiją – būklę, kuomet itin sumažėja natrio kiekis kraujyje. Tai pasireiškia galvos skausmu, pykinimu ir pilvo pūtimu. Tai simptomai, kurie yra labai panašūs ir į dehidratacijos simptomus. 

Kad išvengtumėte galvos skausmų – atsigulę į lovą vakarais atlikite ir masažą, vadinamą „Bod Tong Zi Liao“. Dviem pirštais švelniai, sukamaisiais judesiais masažuokite smilkinius 5 minutes arba tol, kol pajusite skausmo palengvėjimą. Toks masažas palengvina akių nuovargį ir padeda atsikratyti migrenos.

Kaip atsikratyti kaklo skausmų?

Net ir reguliariai sportuojantys žmonės dažniausiai pamiršta apie kaklo raumenis, kas dažniausiai sąlygoja skausmus. Norint to išvengti, kartą per dieną reikėtų atlikti pratimus, skirtus kaklo raumenims.

Taisyklinga laikysena yra vienas iš svarbiausių įpročių, kuriuos reikėtų lavinti. Kuomet dirbate ar mokotės – stenkitės sėdėti tiesiai. Jei įmanoma, rinkitės kėdę su atlošu, sureguliuokite jos aukštį, kad dirbant nereikėtų laikyti sulenkto kaklo.

Norint sustiprinti kaklo raumenis taip pat patartina praktikuoti jogą. Ji ne tik stiprina raumenis, bet ir sumažina įtampa.

Na, bet jei jogai laiko neturite – vertėtų pagerinti savo miego įpročius. Miegokite ant nugaros – reikia, kad ji būtų ištiesta, o po keliais galite pasidėti ir susuktą rankšluostį. Miegant naudokite specialią ortopedinę pagalvę ir niekada nemiegokite daugiau nei ant vienos pagalvės, kadangi kaklas tuomet būna netaisyklingoje pozicijoje.

Dažnas nugaros skausmas

Jei norite atsikratyti ne tik kaklo, bet ir nugaros skausmų – būtina taisyklingai sėdėti ir vaikščioti. Jei kūną laikote tiesiai, sumažėja stuburo įtampa, o dėl to neskauda nugaros.

Patartina atlikti ir įvairias mankštas, kurios verčia dirbti apatinės nugaros raumenis. Vienas efektyviausių ir geriausių tempimo pratimų yra stuburo išlenkimas. Nors skamba kiek keistai, o, galbūt, net ir skausmingai, tikrai bijoti nėra ko.

Tiesiog atsigulkite ant mankštai skirto kilimėlio, ištieskite rankas į šonu, kojas perkelkite į kairę pusę, o galvą – į priešingą pusę nuo kojų (taip, kaip matote apatiniame paveikslėlyje). Iš karto pajusite palengvėjimą ir išvengsite nugaros skausmų.

Be nugaros, svarbu mankštinti ir kojas, o ypač – trumpąsias kojų sausgyles. Su metais vis sunkiau galime pasiekti grindis ištiesę kojas, taip yra dėl to, kad dėl sėslaus ir neaktyvaus gyvenimo būdo sutrumpėja mūsų kojų sausgyslės.

Tai gali sąlygoti ir nugaros skausmus, todėl pravartu karts nuo karto jas ištempti. Geriausias pratimas – pavaizduotas paveikslėlyje, tačiau svarbu paminėti, kad šiuos tempimo pratimus reikia daryti po truputį, nes kitaip galima sausgysles rimtai pasitempti.

Po mankštos ar sporto visuomet atlikite ir kobros pratimą. Ši poza ištempia pečių raumenis ir padeda atpalaiduoti apatinę nugaros dalį.

Na, o vienas geriausių sporto ir mankštos būdų, kuris stiprina nugaros ir pilvo raumenis – tai plaukimas. Plūduriavimas vandenyje taip pat atpalaiduoja ir sąnarius.

Skauda pėdas? Štai kas padės!

Jei norite išvengti pėdų skausmo, pirmiausia dėvėkite patogius batus. Vaikščiojimas, stovėjimas ir bėgimas stipriai padidina spaudimą kojose, o jei dar dėvime nepatogius batus, kurie, pavyzdžiui, mums spaudžia – situacija dar labiau pablogėja.

Taip pat kiekvieną dieną darykite trumpą ir paprastą pėdų mankštą. Atsisėskite ant kėdės ir sukryžiuokite kojas – dešinę koją uždėkite ant kairės. Tuomet savo kairiosios rankos pirštus sunerkite su dešinės kojos pirštais, juos suspauskite ir palaikę 10 sekundžių atleiskite. Pakartokite tai keletą kartų ir tuomet apkeiskite kojas.

Dar vienas puikus pratimas – taip vadinamas kojos arkos masažas. Atsistokite ir tiesiai po pėda pasidėkite teniso kamuoliuką. 3 minutes lėtai jį sukite per visą pėdą, o tuomet tą patį pakartokite su kita koja.

Žmogui yra labai svarbu žinoti, kas sukelia tam tikrus skausmus ir ką reikia daryti, kad to skausmo atsikratyti. Laikydamiesi bent kai kurių iš šių patarimų ir atsisakę žalingų įpročių, galite labai greitai pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Linkime būti sveikiems!

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite