Angle down Atgal

11 maestro V. Kernagio gyvenimo taisyklių, kurios privers nusišypsoti

2008-aisiais Anapilin iškeliavęs garsus Lietuvos atlikėjas, autorius, laidų vedėjas Vytautas Kernagis dar ir šiandien daugeliui išlieka pavyzdžiu. Pasirodo, neeiliniu talentu apdovanotas vyras gyvenime vadovavosi vienuolika taisyklių, kurių šiukštu buvo pasižadėjęs nelaužyti.

Archyvo nuotr.
Archyvo nuotr.

Griežtas taisykles V. Kernagis netgi buvo užsirašęs. Maestro užrašais pasidalijo jo sūnus, Seimo narys Vytautas Kernagis.

Pasak jo, taisykles jis rado tvarkydamas šeimos archyvą. „Radau tėvo surašytas taisykles, kuriomis jis vadovavosi. Dieve, kaip taikliai. Ilgai juokiausi, tad noriu pasidalyti“, – rašė Vytautas.

Dalijamės neredaguotu V. Kernagio socialinių tinklų įrašu:

1. LAIKYKIS DUOTO ŽODŽIO. Dažnai dėl dalyvavimo renginy ar TV laidoj tariamasi tiesiog telefonu. Pažadėjęs – net jei vėliau kažkas pasiūlys tau pelningesnį ar įdomesnį vakarą – mirtinai laikykis duoto žodžio. Pasitikėjimas mūsų žanre – beprotiškai svarbu.

2. JOKIO ALKOHOLIO EINANT Į SCENĄ. Jo poveikis (atsipalaidavimas, geresnė nuotaika it t.t....) gryna apgaulė, kurios pats beveik niekad nepastebi, tačiau stipriai gadini nervus kolegoms.

3. NEVĖLUOK Į SUSITIKIMUS IR REPETICIJAS. Ne veltui sakoma, kad punktualumas – karalių mandagumas. Nedaryk kitų savo neorganizuotumo įkaitais.

4. TURĖK SCENINĮ SAIKĄ. Jei tau skirta koncerte sudainuoti tris dainas, tai tiek ir dainuok. Nesvarbu, kad pasisekimas – pašėlęs , o publika kelia ovacijas. Tavo kolegos irgi moka daug dainų, bet niekas nenori išeiti į sceną po vidurnakčio.

5. PASITIKĖK SAVIMI. Kiekvienas, einantis į sceną turi galvoti apie save 3% – 5% geriau nei yra iš tikrųjų. Tai (o ne alkoholis!) suteikia pasitikėjimo. Kokie 86% – jau susikaustymas ir abejonės. Tačiau, jei manai apie save 20 % ar 30% geriau nei yra – tuštybių tuštybė ir pasipūtimas.

6. TURĖK SAVO NUOMONĘ. Išklausyk visų pastabų ir patarimų. Išklausyk, ir draugus, ir (labia svarbu!) nedraugus. Ir tie, ir kiti dažnai pamato ir pastebi tai, ką tu pats pražiopsojai. Tačiau, visų išklausęs, spręsk tik pats.

7. GERBK PUBLIKĄ. Publika (kaip ir pirkėjas) – visada teisi. Jei kazkas vyksta ne taip – kaltas tik tu. Neradai bendros kalbos. Kiekvieną vakarą publika vis kitokia. Ir tu kitoks. Tam keitimuisi įtakos turi metų laikai, giedra ar lietus, koncerto paskirtis, vieta ir t.t. Vadinasi kiekvieną kartą kalbėkis su konkretaus renginio žiūrovais, o ne su vakardienos ar rytdienos. Gerbk publiką ir elgis taip, kad ir ji gerbtų tave.

8. NEPANIKUOK SCENOJE. Jei tau būnant scenoj įvyksta nenumatyti dalykai – kažkas lūžta, atsijungia, krenta, užgęsta ir t.t. – nepanikuok ir nepasimesk. Publika tikrai įvertins tavo išradingumą išsisukant iš situacijos. Taigi, atsitiktinumai visada tau padės, jei esi jiems pasiruošęs.

9. SKAITYK KNYGAS. Šalia greitojo laikraščių ir žurnalų skaitymo būtinai įprask (išmok!) lėtai skaityti geras knygas. Pats žinau – tai nėra lengva šiame mirga – marga, lekia – skuba pasaulyje, bet vis tiek anksčiau ar vėliau suprasi – Umberto Eco geriau už daug daug gliancinių žurnalų su tavo labai spalvotomis nuotraukomis.

10. PRIPAŽINK SAVO KLAIDAS, bet eik savo keliu. Juk sėkmė kartais ir į kvailio skrybėlę įkiša povo plunksną.

11. NELIŪDĖK. Ne veltui mano mylimas Merfio dėsnio papildymas skamba taip: VARTOJANT TIKSLIUS MATEMATINIUS TERMINUS, KAI 1 + 1 = 2 , SIMBOLIS „ = “ REIŠKIA NE KĄ KITĄ, KAIP „RETAI, JEIGU APSKRITAI KADA NORS“.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite